Český biatlonistka Ondřej Moravec
Foto: Facebook/ Petr Slavík

Trojice biatlonistů českého áčka opět naplno trénuje s reprezentací

Český biatlonistka Ondřej Moravec

Skvělé zprávy přicházejí z tábora české biatlonové reprezentace. Dlouhodobě zranění Adam Václavík, Eva Puskarčíková a Ondřej Moravec se už zcela zapojují do přípravy na olympijskou sezónu.

Evu Puskarčíkovou přes dva měsíce trápilo pohmožděné rameno, které ji výrazně omezovalo při tréninku a znemožňovalo jí zapojit se do přípravy. „Dva měsíce mě rameno omezovalo v tréninku. Částečně jsem i potom mohla sportovat, ale byl to takový trénink-netrénink. Na kolečkových lyžích jsem třeba běhala jen s jednou holí."

Nyní už je ovšem Eva v pořádku a opět se zapojuje plně do přípravy, při které se snaží dohnat svoji ztrátu a posílit především horní polovinu těla. „Eva už zvládá tréninkovou zátěž dobře, a když se náhodou necítí v pohodě, tak trochu polevíme," komentuje situaci své svěřenkyně kouč žen Zdeněk Vítek a dodává, že opravdový stav Puskarčíkové odhalí až závody.

Stříbrný medailista z posledního MS Ondřej Moravec se celé léto trápí s infekcí jater, kvůli níž mohl trénovat maximálně na padesát procent. Ovšem i jeho stav se lepší a Ondra tak přidává na intenzitě tréninků. „Moje krevní výsledky mají zlepšující se tendenci. Už absolvuji tréninky normálně s ostatními kluky a těší mě, že na to tělo reaguje dobře, přestože pocity jsou často strašné.“ I přes zlepšující se stav zůstává Moravec pod dohledem biochemika Emila Bolka, který mu každý den odebírá krev.

Článek Biatlonista Adam Václavík je po zranění zpátky na lyžích Biatlonista Adam Václavík je po zranění zpátky na lyžích Radostné zprávy přicházejí od biatlonisty Adama Václavíka, který je spolu s českou reprezentací ve Slovinsku. Mladý závodník se po zlomenině nohy opět postavil na lyže. Třetím "dlouhodobým marodem", který se také již zapojil do přípravy, je Adam Václavík, o jehož stavu jsme již informovali. Václavík si v srpnu zlomil lýtkovou kost a následně podstoupil operaci, aby se vyhnul šesti týdnům se sádrou. 

„Adam se v Pokljuce zapojil naplno do přípravy. Tréninkový výpadek se ještě projevuje, a tak Adamovy dávky korigujeme, ale po téměř dvou měsíční pauze na tom není špatně," je nadšen ze stavu svého svěřence Michael Málek.  Jediné omezení je nyní pro Adama kotník, který nesmí být příliš pod zátěží, a proto tráví Václavík více času na kolečkových lyžích než běháním. 

179 0