Adam Václavík opět na lyžích
Foto: facebook/Adam Václavík

Biatlonista Adam Václavík je po zranění zpátky na lyžích

Adam Václavík opět na lyžích

Radostné zprávy přicházejí od biatlonisty Adama Václavíka, který je spolu s českou reprezentací ve Slovinsku. Mladý závodník se po zlomenině nohy opět postavil na lyže.

V polovině sprna Adam Václavík nešťastně upadl během tréninku na asfalt a zlomil si lýtkovou kost v oblasti hlezna a pohmoždil si koleno. Český závodník pak musel podstoupit operaci, aby se mohl rychleji zapojit zpět do přípravy, než při zavedení konzervativní léčby v podobě sádry na více než šest týdnů.

Adam však ani po operaci nezahálel a postupně začal zkoušet různá cvičení, jež by mu dovolila trénovat, ale neohrozila operovanou nohu. „„Ležet mě nebaví. Důležité je, že nemám sádru. To by mi svaly na noze úplně odešly. Operace mi tak dodává optimismu. V pondělí jdu do nemocnice na kontrolu, vytažení stehů, a pak, věřím, začnu s drobnou přípravou – posilováním paží, břicha, zad. S trenéry hledáme způsob, jak bych mohl střílet," komentoval těsně po operaci. 

A brzy začaly přicházet opravdu pozitivní zprávy. Adam na svém facebookovém profilu přidával fotky z upraveného tréninku, čímž potěšil mnohé fanoušky a potvrdil slova šéftrenéra české reprezentace Ondřeje Rybáře. „Adam je velmi cílevědomý člověk. I přes jeho zranění nebude otálet někde doma na pohovce, bude se maximálně připravovat tak, aby byl na zimu fit a v co nejlepší fyzické kondici." Adam Václavík při tréninku Zdroj: facebook/Adam Václavík Adam Václavík při tréninku Zdroj: facebook/Adam Václavík

Adamova rehabilitace probíhala velmi dobře, kromě upraveného tréninku se zaměřil také na psychiku, konktrétně na kontrolu myšlenek během vypjatých situacích při závodu. Před pár dny společeně s českou reprezentací odjel Václavík do Slovinska, kde se po dlouhé době opět postavil na lyže, v tomto případě na kolečkové, a ukázal, že je opět při síle. Adam Václavík opět na lyžích Zdroj: facebook/Adam Václavík

Autor: Hana Řeháková
365 0