Česká biatlonistka Gabriela Koukalová při sprintu SP v Novém Městě 2016
Foto: www.wintersportsworld.sk

Smutná zpráva. Koukalovou na olympiádě v Pyeongchangu neuvidíme

Česká biatlonistka Gabriela Koukalová při sprintu SP v Novém Městě 2016

To je rána jako hrom. Oficiální prohlášení novinářům sice ještě řečeno nebylo, ale dle zákulisních zdrojů musela česká biatlonistka a mistryně světa Gabriela Koukalová svoji účast pod pěti kruhy definitivně vzdát.

S touto informací jako první na světlo světa přišel Deník Sport, který tuto informaci získal od nejmenovaného informanta z biatlonového zákulisí. 

Měly to být vskutku její hry. V Sochi ještě patřila do širšího okruhu favoritek, ale Pyeongchang se měl stát bitvou mezi ní, Němkou Dahlmeier a Francouzskou Dorin Habert. Získala glóbus a také tolik vytoužený titul mistryně světa. Na ten olympijský si však bude muset minimálně čtyři roky počkat. 

Dlouhé měsíce se čekalo na zázrak. Zda se lýtka Gabriely Koukalové umoudří, ona naskočí do některého ze závodů Světového poháru či nižší ligy IBU Cupu a otestuje, jak na tom její forma je. Bohužel tuto skutečnost musela vzdát. Alespoň co se týká předolympijského cyklu. 

Informaci, kterou podle Deníku Sport sdělil nejmenovaný zdroj z biatlonového prostředí, však zatím nepotvrdilo ani vedení biatlonového úseku, ani samotná sportovkyně. Alespoň ne v žádném oficiálním prohlášení. 

Dle nepotvrzených informací však Koukalová již vůbec netrénuje od Vánoc a spíše se snaží udržet alespoň v nějaké fyzické kondici. O tom napovídá i fakt, že se svým manželem podnikla cestu na sjezdovku, kde si společně užili pár dní volna. 

Šéf biatlonového úseku Jiří Hamza prozatím odmítl tuto skutečnost komentovat. Sdělil, že se všichni dozví oficiální verdikt na tiskovém prohlášení, které se uskuteční za několik dní. Jeho reakce může znamenat dvě varianty. Buď nechce komentovat fakt, že se bulvární tisk snaží v tomto případě najít "senzaci" dřív než ostatní. V případě druhém nechce dělat ukvapené závěry, jelikož věří, že Gábina se dá do kupy a nakonec do Pyeongchangu odletí. Ať tak či onak, oficiální stanovisko přijde za několik málo dní. Konkrétně by se tak mělo stát v pondělí 15. ledna. 

Napovědět může však prohlášení Gabriely. "Pokud vím, tak zdraví je mnohem přednější než olympiáda. A kdybych se dokázala nominovat za čtyři roky do Pekingu, tak bych ještě nebyla tak stará, ne? "

2992 303