Eva Puskarčíková
Foto: www.facebook.com/Eva-Puskarčíková

Skvělý začátek! Puskarčíková s nulou sedmá, Vítková dvanáctá

Eva Puskarčíková

V prvním individuálním závodě Světového poháru se z vítězství radovala Běloruska Nadezhda Skardino. Nejlépe z českých biatlonistek dnes doběhla Eva Puskarčíková na 7. místě! Skvělý výsledek zapsala reprezentantka Slovenska Paulina Fialková v podobě pátého místa.

Biatlonistky se od prvních vteřin musely vyrovnávat s krutým mrazem, teplota se pohybovala kolem mínus deseti stupňů Celsia. Nejvíce se v chladných podmínkách dařilo z českých závodnic Evě Puskarčíkové. Ta sice nepřevedla velmi rychlý běžecký výkon, ale vše vynahradila rychlou a hlavně bezchybnou střelbou, díky níž se dostala do elitní desítky, konkrétně na sedmé místo.

Zapomenout na svůj nepříliš povedený výkon ze smíšené štafety dala i Veronika Vítková, která na střelnici minula z dvaceti terčů dvakrát, přičemž druhé chyby se Vítková dopustila při poslední ráně. Nasbírala tak celkem dvě trestné minuty. Své nepřesnosti na střelnici Vítková do jisté míry zmenšila kvalitním během, díky němuž obsadila konečné dvanácté místo.

Bohužel běžecky dnes nechutnalo Lee Johanidesové, která navzdory čisté střelbě obsadila nebodovanou dvaašedesátou příčku. Mimo body doběhla i Jessica Jislová a Lucie Charvátová. První jmenovaná obsadila 61. místo, druhá pak 82. pozici.

První místo připadlo čistě střílející běloruské závodnici Nadezhdě Skardino, která si tak připsala první kariérní triumf v závodě světového poháru. Stříbrnou medaili vybojovala Norka Synnoeve Solemdal. Bronz putuje zásluhou Yuliye Dzima na Ukrajinu. Dobrý výkon předvedla také Slovenka Paulina Fialková, která sice udělala narozdíl od Puskarčíkové jednu chybu, ale díky výbornému běhu obsadila páté místo. Závod se naopak nevydařil francouzské závodnici Marii Dorin-Habert, která hodně chybovala a ani její běh nepatřil k nejrychlejším. Překvapivě tak obsadila až 55. příčku. 

Pořadí žen ve vytrvalostním závodu na 15 km

1. Nadezhda Skardino (BLR) 42:57,4 min (0)

2. Synnoeve Solemdal (NOR) +2,9 s (0)

3. Yuliia Dzima (UKR) +12,0 s (0)

7. Eva Puskarčíková (CZE) +1:08,6 min (0)

12. Veronika Vítková (CZE) +1:39,6 min (2)

61. Jessica Jislová (CZE) +4:44,8 min (2)

62. Lea Johanidesová (CZE) +5:00,7 min (0)

82. Lucie Charvátová (CZE) +7:08,9 min (6)

148 350