Česká biatlonistka Gabriela Koukalová
Foto: www.facebook.com/GabrielaKoukalova

Problémy české hvězdy přetrvávají! Gabriela Koukalová možná zmešká start sezóny

Česká biatlonistka Gabriela Koukalová

Ačkoliv olympijská sezóna startuje již za necelé dva měsíce, mistryně světa Gabriela Koukalová se stále potýká s problémy s lýtkovými svaly a prakticky netrénuje.

S nepříjemnými momenty se musí potýkat mistryně světa Gabriela Koukalová a šéftrenér Ondřej Rybář. Její svěřenkyni již od léta trápí lýtkové svaly a nemůže tak pořádně trénovat. „Trénink není, jak by měl vypadat. Nemůže se pustit do nejvyšších intenzit a je tam i časové omezení tréninku. Přípravu řešíme den ze dne podle stavu," komentuje momentální situaci Ondřej Rybář. Stav Koukalové se den ode dne mění a není jisté, jak na tom bude česká závodnice následující dny. 

Zatímco česká reprezentace plánuje odlet do slovinské Pokljuky, Gabriela Koukalová však pravděpodobně zůstane v Dachsteinu. „Bohužel se to táhne strašně dlouho. Ať hledáme příčiny jakékoli, tak tam prostě zdravotní problém je. Ani nejsem schopen říct, jak dlouho potrvá stav, kdy budeme muset velice improvizovat, a netěší mě to. I psychických sil ubývá a i Gábina toho má v tomto směru taky dost."

Koukalová se se zdravotními problémy potýká tři měsíce, jednu dobu nemohla vůbec trénovat. Nyní se situace mírně zlepšila a dvojnásobná medailistka z her v Sochi se občas může zapojit do tréninku. Rybář také přiznává, že momentálně je Gabriela mimo optimální formu a rohodně nemůže soupeřit se světovou špičkou.

Díky těmto problémům není jisté, zda se Koukalová postaví na start smíšené štafety v Östersundu, která odstartuje olympijskou sezónu. „Momentálně jsme ve fázi, že jsme tohle pustili úplně z hlavy. Neřešíme, jestli to bude Östersund, Hochfilzen, Le Grand Bornand nebo olympiáda. Je potřeba, aby se dostala do stavu, že lýtka přestanou bolet a bude moct trénovat bez omezení. Pro vrcholového sportovce uteklo času dost a trénink byl hodně improvizovaný. Je to olympijská sezona, Gábina má velkou motivaci a o to je to možná náročnější. Psychika dostává zabrat."
 

1447 0