Šéf českého biatlonu Jiří Hamza a česká biatlonista Gabriela Koukalová
Foto: sport.tn.nova.cz

POTVRZENO! Gabriela Koukalová opravdu na ZOH startovat nebude.

Šéf českého biatlonu Jiří Hamza a česká biatlonista Gabriela Koukalová

Médii vyvíjený tlak vedl vedení biatlonu oznámit informace o celé kauze Gabriely Koukalové o něco dříve. Šéf českého biatlonu Jiří Hamza dnes oficiálně potvrdil v rozhovoru pro ČTK, že Gabriela Koukalová na ZOH v Pyeongchangu opravdu startovat nebude.

Aktualizujeme

Ještě ve čtvrtek znělo z českého biatlonového svazu, ať si všichni počkají na pondělní oficiální prohlášení. Ovšem v pátek tomu bylo všechno jinak. Šéf českého svazu Jiří Hamza prozradil v rozhovoru pro ČTK informaci, že Gabriela Koukalová opravdu oficiálně na hrách pod pěti kruhy v jihokorejském Pyeongchangu startovat nebude. 

Vítězka 17 závodů SP a držitelka kompletní sady medailí z loňského mistrovství světa se ještě loni v červnu stala mistryní republika v biatlonu na horských kolech. Poté ale začaly problémy. Problémy s lýtky, které byly způsobeny především přetížením achillovek. 

Od té doby se Koukalová snažila především vyřešit tento problém. Rekonvalescence, léčby, sezéní s doktory ani další kroky jí však nepomohly. 

"Hodně jsme to zvažovali, ale nakonec jsme se domluvili, že Gábina celou letošní sezónu vynechá. Nebylo to jednoduché rozhodování" svěřil se Hamza. Po tomto oficiálním prohlášení tedy bude tato informace na pondělní tiskové konferenci pouhou formalitou. 

"Současný zdravotní stav jí nedovolí přípravu v plné zátěži. Potíže přetrvávají. Proto jsme se domluvili, že tuto sezónu vynechá. Rozhodnutí nebylo lehké," uvedl Hamza.

Měl to být vchol její kariéry, kde chtěla zaútočit na titul, který ve sbírce ještě nemá. Ten olympijský. Po šampionátu v Hochfilzenu tvrdě dřela a věřila, že letos v únoru přijde ta pravá chvíle k útoku na olympijské zlato. Bohužel se tak nestane. 

 "Snažila jsem se udělat maximum pro to, abych se vrátila. Bohužel to na tréninku nešlo podle mých představ. Moc mě to mrzí, olympiáda je vrcholem každého sportovce," uvedla Koukalová v prohlášení.

Ještě na podzim sama Gábina prohlásila: "Pokud vím, tak zdraví je přednější než olympiáda. A kdyby to teď nevyšlo, za čtyři roky nebudu tak stará ne?

To vskutku nebude. V Pekingu na dalších zimních hrách jí bude 32 let. Což může být absolutní vrchol kariéry jak pro muže, tak i pro ženy. A možná by se to mohlo zdát jako perfektní scénář. 

Olympiáda v Pekingu, úspěšný boj o olympijský titul, zakončení kariéry a založení rodiny. Na toto je však ještě brzy. 

I když však Gabriela nebude moci soupeřit s ostatními biatlonistkami o olympijské tituly, bude dozajista plně podporovat české sportovce v jejich bojích o cenné kovy a v plnění jejich snů a zažívání speciálních příběhů. 

477 136