Český biatlonista Adam Václavík
Foto: https://www.facebook.com/AdamVaclavikOfficial/

Komplikace před OH. Člen biatlonového áčka Václavík si zlomil nohu

Český biatlonista Adam Václavík

Další nečekaná komplikace pro českého sportovce před vrcholem. Český biatlonista Adam Václavík se připravoval s národním týmem na nadcházející sezónu a při tréninku si zlomil nohu, konkrétně se jedná o lýtkovou kost.

Česká biatlonová reprezentace se aktuálně připravuje ve francozském Premanonu, ze kterého přišla pro tábor českých fanoušků trochu nemilá zpráva. Aktuální člen reprezentačního áčka Adam Václavík si zlomil nohu. Při tréninku dopadl na asfalt a zlomil si lýtkovou kost v oblasti hlezna a pohmoždil si koleno. Dostal sádrovou dlahu a čeká jej několikatýdenní pauza a pravděpodobně také operace. Tak však dle šéftrenéra české reprezentace Ondřeje Rybáře bude záviset na vývoji poúrazového otoku. Václavík se nyní stále nachází ve Francie a v brzké době by měl být transportován do České republiky. 

Ondřej Rybář na svazovém webu zdůrazňuje, že se sice jedná o vážné zranění, ale nemělo by Adama výrazně připravit o nadházející sezónu. Právě biatlonisté vyběhnou poprvé proti sobě v rámci Světového poháru na přelomu listopadu a prosince. A dle Rybáře by měl být Adam již naprosto fit a schopen závodů. Ano, nabere nějaké tréninkové manko.

Český biatlonista Adam Václavík se v nemocnici chytá za hlavu, jelikož nemůže uvěřit, co se mu stalo v přípravě na olympijskou sezónu Zdroj: www.facebook.com

Rybář zároveň dodává, že Václavík doposud makal na 100% a výkonostně šel hodně nahoru. I když se nyní nebude moci připravovat po boku svých reprezentačních kolegů, existují různá cvičení a tréninky, které může sportovec provádět i v případě, že trpí zlomeninou nohy. "A právě tímto směrem se budeme snažit Adama vést" potvrdil tolikrát zmíněný šéftrenér české reprezentace. 

I přesto, že Adam vynechá reprezentační přípravu po dobu několika týdnů, měl by se ihned po uzdravení zapojit do přípravu a naplno bojovat o pozici v A-týmu. "Adam je velmi cílevědomý člověk. I přes jeho zranění nebude otálet někde doma na pohovce, bude se maximálně připravovat tak, aby byl na zimu fit a v co nejlepší fyzické kondici." dodává Rybář. 

338 0