Česká biatlonistka Gabriela Koukalová
Foto: www.facebook.com/GabrielaKoukalova

Kdy bude Gabriela Koukalová zase závodit? Možná až na olympiádě

Česká biatlonistka Gabriela Koukalová

Kdy se postaví Gabriela Koukalová na start závodu je stále ve hvězdách. Bohužel se její stav téměř nezlepšuje a nabízí se tak možnost, že Koukalová bude poprvé závodit až na Olympijských hrách v Pchjongčangu.

Gabriela Koukalová s jistotou nenastoupí do prvních dvou kol Světového poháru, to je jisté. Šéftrenér české reprezentace Ondřej Rybář prozdradil, že ve hře je i možnost, že  senejlepší česká závodnice objeví až na olympiádě. „Zdravotní stav Koukalové je tak trochu na houpačce, ale stále není stoprocentní, aby zvládla absolutní zátěž, což nás všechny mrzí. Dali jsme teď stranou všechny ostatní termíny. Všechno se ubírá směrem k únorové olympiádě, a buď tam bude závodit, nebo nebude."

S fyzioterapeutem Romanem Karpíškem se snaží dát Koukalovou do pořádku a pomalu ji vracet do stavu, kdy by mohla zvládat závodní tempo a absolutní zátěž organismu. „Pro mě je tohle ale trochu sci-fi. Jestli má jet na olympiádu, tak by to chtělo, aby v lednu někde závodila, i kdyby to měl být jen IBU Cup," řekl trenér ženského týmu Zdeněk Vítek. Koukalová sice vyrazila spolu s českou reprezentací do dějiště prvního kola SP ve švédském Östersundu, ale pouze jako divák a podpora týmu.

Podle lékařů by byl ideální půlrok v klidovém režimu, ale to vzhledem k olympijské sezóně trenéři ani Koukalová nechtějí. „Ideální by bylo půl roku odpočinku, jenže u tohoto je problém léčit to za pochodu. Kdyby nebyla olympijská sezona, tak to vůbec neřešíme, ale takhle se snažíme ještě zabojovat," přiznal Rybář pro idnes.cz. Koukalová tráví každý den hodinu a půl na rehabilitaci. Na soustředění s českou reprezentací ve finské Imatře také absolvovala několik tréninků, ovšem pod dohledem lékařů a ve velmi omezené zátěži. Její stav je bohužel stále stejný a žádné výrazné zlepšení se neděje, a naskýtá se tak možnost že Koukalovou uvidí fanoušci startovat až pod pěti olympijskými kruhy. 

1279 686