Český biatlonista Jaroslav Soukup
Foto: fandimebiatlonu.cz

Další biatlonisté, kteří pojedou na OH odhaleni! Kdo se podívá do Pyeongchangu?

Český biatlonista Jaroslav Soukup

Nominace biatlonistů na Olympijské hry do Pyeongchangu je téměř kompletní. Trenéři nominovali na poslední místo v mužské kategorii Jaroslava Soukupa. Mezi ženami se na nominační listině objevila Veronika Zvařičová. O zbývající volné místo se utká Lucie Charvátová s Leou Johanedisovou na ME.

Trenéři odhalili, kdo doplní čtveřici ve složení Ondra Moravec, Michal Šlesingr, Michal Krčmář a Adam Václavík. Po dlouhých poradách se rozhodli vyslat do Jižní Korey bronzového medailistu ze Sochi Jaroslava Soukupa.

Soukup letošní sezónu sice nezačal ideálně, ale v Oberhofu zaznemanal parádní umístění mezi třictíkou nejlepších. Předseda České biatlonové federace sice v rozhovoru pro ČT Sport řekl, že Jarda umí být nevyzpytatelný, ale když se mu povede střelba je schopen zajet skvělé výsledky.

Prvním náhradníkem v případě, že Jarda se nestihne uzdravit je dvaadvacetiletý Ondra Hošek, který se k biatlonu přišel z vodního slalomu.

Páté místo mezi ženami získala navrátivší Veronika Zvařičová, která se do SP vrátila po dlouhé době a vážné nehodě, kdy nebylo ani jisté, zda se někdy naplno vrátí k biatlonu. První závody sice Verče nevyšly na bodované pozice, postupně se ale zlepšovala a bojovala o umístění v čtyřicítce nejlepších. 

O zbývající šesté místo si to rozdá Lucie Charvátová a Lea Johanedisová. Obě odjedou na mistrovství Evropy a ta, jež dosáhne lepších výsledků, pojede na olympiádu.

904 107