Česká biatlonistka Gabriela Koukalová při sprintu SP v Novém Městě 2016
Foto: www.wintersportsworld.sk

Čeští biatlonisté nepojedou na MS do ruského Chajkovského

Česká biatlonistka Gabriela Koukalová při sprintu SP v Novém Městě 2016

Rusko a biatlon. V posledních měsících, zejména teda na konci minulé sezóny, absolutně nesloučitelné pojmy,ostuda atd. V uplynulé sezóně sice byly Rusku biatlonové akce odebrány, v té aktuální se ale pravděpodobně všechny události uskuteční. A první z nich začíná již tento pátek.

Článek Nemoc ji nakonec skolila. Biatlonistka Landová končí v šestadvaceti kariéru Nemoc ji nakonec skolila. Biatlonistka Landová končí v šestadvaceti kariéru Jitka Landová, členka křišťálové ženské štafety za sezónu 2014/15, ukončila v šestadvaceti letech sportovní kariéru. K odchodu ji donutil únavový syndrom. V ruském Chakjkovském se od pátku do neděle uskuteční biatlonové letní mistrovství světa na kolečkových lyžích. V dřívějších letech si můžeme pamatovat, že na titul na této akci dosáhla česká biatlonistka Jitka Landová, která však již po únavovém syndromu ukončila aktivní kariéru. V letošním roce se však čeští biatlonisté MS nezúčastní.

A není to vyloženě hnané proti Rusku, ale z důvodu, že Češi nechtějí narušit přípravu na nadcházející olympijskou sezónu. Aktuálně se největší část reprezentace připravuje ve Francii. A sice mezi ženami to jsou: Lucie Charvátová, Jessica Jislová, Lea Johanidesová, Gabriela Koukalová, Eva Puskarčíková, Veronika Vítková a Veronika Zvařičová. Muži trénují ve Francie ve složení: Ondřej Moravec, Michal Krčmář, Lukáš Kristejn, Tomáš Krupčík, Jaroslav Soukup, Článek Komplikace před OH. Člen biatlonového áčka Václavík si zlomil nohu Komplikace před OH. Člen biatlonového áčka Václavík si zlomil nohu Další nečekaná komplikace pro českého sportovce před vrcholem. Český biatlonista Adam Václavík se připravoval s národním týmem na nadcházející sezónu a při tréninku si zlomil nohu, konkrétně se jedná o lýtkovou kost. Michal Šlesingr, Tomáš Vojík, Milan Žemlička a Adam Václavík. Poslední jmenovaný již však netrénuje s týmem, jelikož si před pár dny během tréninku zlomil lýtkovou kost. 

Chajkovskij však není jediným střediskem, které má letos pořádat velký biatlonový svátek. Na konci přístí sezóny by se měly v Tyumeni uskutečnit závody světového poháru. Ano, jedná se o středisko, jemuž bylo loni dodatečně odebráno pořádání zimního MS v roce 2021. 

A biatlonisté s tímto verdiktem očividně nesouhlasí. Již dříve se na adresu tohoto pořadatelství ozvali Gabriela Koukalová, Michal Šlesingr nebo Francouz Martin Fourcade. Celá trojice dala jasně najevo, že pokud budou závody SP probíhat na ruském území, bude to bez jejich účasti. A podobné verdikty se dají Článek Rusko přišlo o pořadatelství MS 2021! Rusko přišlo o pořadatelství MS 2021! Dlouhoočekávaný trest podporovaný i českým týmem přišel! Rusko přišlo o pořadatelství mistrovství světa v roce 2021. Dnes o tom rozhodl mimořádný kongres Mezinárodní biatlonové unie (IBU). během sezóny očekávat také od dalších biatlonistů. A tak může každý fanoušek s napětím čekat, v jakém složení přijedou národní týmy do Ruska. Zda vyšlou své B-týmy a nebo závody úplně vynechají. 

V nadcházejících závodech letního MS tedy neuvidíme českou reprezentace, ale také řadu předních biatlonistů, kteří rovněž upřednostňují přípravu na zimní sezónu. Vyprodaný šampionát se tak může těšit především na obrovskou hvězdu domácího biatlonu, Antona Shipulina, jenž bude favoritem všech individuálních klání a pravděpodobně bude členem i ruské štafety. 

Autor: Jan Linha
1303 0