hráči San Antonia Spurs

San Antonio po obratu porazilo Oklahomu. Drama v Clevelandu rozhodovalo prodloužení

Zajímavé zápasy nabídla v noci z pátku na sobotu zámořská NBA. Oklahoma City nedokázala udržet 23 bodů vysoký náskok proti San Antoniu. LeBron James dotáhl Cleveland v prodloužení k již už čtvrté výhře v řadě. Ani přes úžasný výkon Kemby Walkera nedokázalo Charlotte porazit Chicago. Denver zatížil New Orleans 146 body. Brooklyn trefil 17 trojek.

Obrat San Antonia

S myšlenkami na čtvrté vítězství v řadě přijela Oklahoma City, vedená trojicí Russell Westbrook, Paul George a Carmelo Anthony, do San Antonia. Klub, hrající stále bez své největší hvězdy Kawhiho Leonarda, a také bez francouzského rozehrávače Tonyho Parkera, však chtělo napravit středeční zaváhání v Minnesotě.

Domácí dokázali držet s hosty krok do poloviny první čtvrtiny. Poté však hráči Thunder šňůrou 27:5 během přelomu první a druhé čtvrtiny převzali otěže zápasu a vybudovali si až 23bodové vedení. San Antonio však nesložilo zbraně a ještě do poločasu dokázali rozdíl ve skóre stáhnout na pouhých 5 bodů a do poslední čtvrtiny šly oba týmy dokonce za smírného stavu.

V závěrečné čtvrtině utkání si od začátku do konce drželi mírný náskok hráči Spurs. Když 24 vteřin před koncem zvyšoval svou střelou LaMarcus Aldridge vedení na 3 body, vypadalo to na poslední střelu pro Oklahomu. Trojku na vyrovnání nejdříve střílel Alex Abrines, který nedal, stejně tak jako následně Paul George. Až do třetice se povedlo hostům vsítit koš z ruk Carmela Anthonyho, ale po přezkoumání videa a zjištění centimetrového přešlapu mohla být střela uznána pouze za 2 body. Následně ještě Pau Gasol svými dvěma body upravil na konečných 104:101 pro San Antonio.

Cleveland vyzrál na Clippers až v prodloužení

Zápas týmů se zraněnými rozehrávači, tak by se dal označit duel Clippers s Cavaliers. Zatímco hosté stále postrádají srbského playmakera Miloše Teodosiče, domácím chybí dokonce oba úhlavní rozehrávači. Isaiah Thomas ještě stále léčí svůj bolavý bok, nejmladší MVP historie NBA Derrick Rose, by měl podle nejnovějších zpráv chybět ještě 2-3 týdny z důvodu zraněného kotníku.

Hosté z Los Angeles se hned v úvodu utkání ujali vedení, které se po zbytek zápasu pohybovalo kole 5-10 bodů a nejvýše se vyšplhalo na 15 bodů. Domácí tým, který prohrával celý zápas, zahraňoval opět LeBron James. Ten svou proměněnou tříbodovou střelou 47 vteřin před koncem utkání srovnal stav na 105:105 a zápas dospěl až do prodloužení.

V nastaveném čase otevřel skóre LeBron James proměněnou šestkou po faulu Sindariuse Thornwella a poprvé v zápase se tak tým z Ohia dostal do vedení. Následné dvě úspěšné trojky pivota Kevina Lova utvrdily vedení Clevelandu, který se tak mohl radovat ze své čtvrté výhry v řadě. Los Angeles Clippers si naopak po povedeném úvodu sezóny připsali sedmou porážku v řadě.

Dinwiddie dovedl Brooklyn k výhře nad Utahem

Po zranění Jeremyho Lina v úvodním zápase sezóny a nedělním zranění D’Angela Russela, nastoupil podruhé v základní pětce jako první rozehrávač svého týmu čtyřiadvacetin Spencer Dinwiddie. Ten se v zápase proti Utahu blýskl především skvělou střelbou zpoza tříbodového oblouku (6/10). Zahanbit se jím však nenechal ani zbytek týmu. Celkově tam tým z Brooklynu nastřílel 17 trojek při skvělé úspěšnosti 46 procent.