Al Horford z Bostonu najíždí přes Zazu Pachuliu

Rozjetý Boston připsal již 14. vítězství v řadě, Houston si zastřílel ve Phoenixu

Celtics se třinácti výhrami v řadě a Warriors se šňůrou osmi vítězství po sobě se utkali v souboji lídrů konferencí v Bostonu. Chris Paul se po zranění vrátil do sestavy Rockets, aby dopomohl kanonádě ve Phoenixu. James Harden nastřílel 48 bodů.

Bitva o 1. místo

Na palubovce v TD Garden se v noci na pátek utkaly dva nejlepší týmy celé NBA. Do Bostonu, který dominuje východní konferenci a před tímto zápasem neprohrál již 13 utkání v řadě, zavítal vedoucí celek západní konference. Tým Golden State Warriors se po vlažném začátku sezóny začíná rozjíždět a do Bostonu dorazil se šňůrou osmi vítězství v řadě.

Souboj měl být atraktivní také ještě z jiného pohledu. Domácí disponují nejlepší obranou v celé lize, kdy soupeřům povolí v průměru pouhých 94,5 bodů na utkání. Na straně druhé byli ostrostřelci z Oaklandu vedení Stephenem Currym a Kevinem Durantem, kteří zapisují v průměru 120 bodů na zápas, což je řadí na 1. místo v NBA v této statistice.

Zápas jasně ovládali hosté, kteří vedli již od 4. Minuty zápasu a v průběhu utkání navýšili svůj náskok dokonce i na 17 bodů. Za hosty se blýskl veterán Andre Iguodala, který ve 2. čtvrtině zápasu předvedl 3 krásné zakončení smečí během několika chvil a lavička hostí byla u vytržení. Do kabin odcházeli oba týmy za stavu 47:42 pro hosty.

Do druhého poločasu vstoupili lépe znovu hosté, kterým se podařilo dostat svůj náskok již podruhé v zápase na hranici 17 bodů. Poté však přišel veliký útlum. Od 7. Minuty 3. Čtvrtiny přijel veliký nápor celku coache Brada Stevense, který šňůrou 19 bodů v řadě otočil utkání ze stavu 49:66 až na 68:66 a vrátil se tak do zápasu.

Poslední čtvrtina zápasu byla dlouhou dobu vyrovnaná a rozhodovalo se až v posledních dvou minutách zápasu. Otěže duelu vzal do svých rukou Kyrie Irving, který v průběhu druhého poločasu odložil svou ochranou masku na obličej, což mu rozhodně prospělo. Svým zlepšeným výkonem táhl svůj tým za vítězstvím. Když 14 vteřin před koncem proměnil obě šestky po faulu, který získal na Draymondu Greenovi, poslal svůj tým do vedení a hosté již nedokázali odpověď. Vítězství ještě pojistil 6 vteřin před koncem svými 2 úspěšnými trestnými hody Jayson Tatum a upravil tak na konečných 92:88 ve prospěch Bostonu

Boston Celtics    92:88    Golden State Warriors
BOS:  Jaylen Brown – 22 bodů + 7 doskoků, Al Horford – 18 bodů + 11 doskoků
GSW: Kevin Durant – 24 bodů, Draymond Green – 11 bodů + 8 doskoků + 5 asistencí + 3 bloky

Kanonáda ve Phoenixu

Do Phoenixu dorazil Houston tažený nejlepším střelcem ligy Jamesem Hardenem, který zapisuje průměrně 30,5 bodů na utkání. Když by někdo před startem sezóny řekl, že Houston bude mít nejlepšího nahrávače ligy, asi by každý ukázal na Chrise Paula, který před sezónou přišel z Los Angeles Clippers. Ten se však teprve dnes vrátil po 14 vynechaných utkáních z důvodu zranění kolene v úvodním zápase ročníku. A tak i tento unikát patří Jamesi Hardenovi (10,1 asistencí na zápas).

Jak se dalo očekávat, hosté hned od začátku dominovali. Pod taktovkou Jamese Hardena od prvních minut přehrávali domácí Phoenix ve všech směrech. Když by někdo před zápasem domácím Suns nabídl, že v poločase budou mít 65 bodů, asi by to brali všemi deseti. Jen málokdo ale mohl předpokládat to, co předvedli Rockets. James Harden nastřílel 33 bodů za pouhý poločas a zbytek týmu za ním o moc nezaostával. Houston již v poločase vedl 90:65 a nastřílel 12(!) trojek. Zbytek tohoto šíleného zápasu se již dohrával v pozvolném tempu a Houston si tak dokráčel ke své dvanácté výhře v sezóně, a po prohře Golden State v Bostonu také pro 1. místo v západní konferenci.

Phoenix Suns    116:142    Houston Rockets
PHX: Greg Monroe – 20 bodů+ 11 doskoků, Devin Booker 18 bodů + 10 asistencí, Troy Daniels – 23 bodů
HOU: James Harden – 48 bodů + 7 asistencí, Chris Paul – 11 bodů + 10 asistencí, Clint Capela – 12 bodů + 10 doskoků