Kyrie Irving hrající s ochranou maskou

Boston prodloužil sérii vítězství na 16. S Dallasem si poradil v prodloužení.

Svou 16. výhru v řadě získali hráči Celtics na palubovce v Dallasu. Vítězství s pořadových číslem 16 bylo prozatím tím nejtěsnějším v celé sérii, když Boston porazil Mavericks až po prodloužení. Největší postavou Celtics byl, jako už letos mnohokrát, rozehrávač Kyrie Irving.

Boston opět doháněl ztrátu

Vítězství se ovšem nerodilo vůbec snadno. Dallas vstoupil do utkání lépe a rychle vedl. Především zásluhou svého rozehrávače Dennise Smitha Jr., který během úvodních tří minut zaznamenal 6 bodů a jeho tým tak vedl 9:4. Poté se však průběh utkání otočil ve prospěch Bostonu. Hosté vyhráli první čtvrtinu o 12 bodů a zdálo se, že si jasně kráčí za svou 16. výhrou.

Hostům však postupně začala odcházet střelba. Domácí se chopili svoji šance a začali postupně ukrajovat z náskoku Bostonu, který se předtím vyšplhal i na 15 bodů. Po poločase se ujali vedení a ještě 7 a půl minuty před koncem vedl Dallas o 13 bodů. Boston však v závěru vyrukoval se svou agresivní obranou, se kterou slaví úspěchy. Hosté začali mocně stahovat, a když se po přihrávce Irvinga minutu před koncem základní hrací doby prosadil Tatum, bylo vyrovnáno 96:96.

Jelikož, jak bostonští Horford s Irvingem, tak poté i domácí Barnes, neproměnili své střely na vítězství, šlo se do prodloužení. V nastaveném čase už se všechny zraky soustředily na jednoho muže. Kyrie Irving nasázel v prodloužení 10 bodů a zajistil tak další vítězství pro svůj tým.

Rozhodujícím momentem zápasu byla nejspíše trojka Marcuse Smarta minutu a půl před koncem čtvrté čtvrtiny po nahrávce od Irvinga. Marcus Smart je známý pro svou špatnou střelbu, v letošní sezóně má úspěšnost střelby pouhých 27%, což ho řadí na poslední místo v této statistice. Mavericks o tomto věděli a nechávali mu odstup a možnost střílet. Taktika se vydařila, Smart měl po zápase střelbu 3/15 z pole a z trojky dokonce 2/11.

Pro tým Brada Stevense už to tedy byla 16. výhra v sezóně, čímž se tento tým posunul na 4. místo v historii Bostonu co do délky vítězné série. Stejný počet výher za sebou zaznamenal v sezóně 1964-65 tým postavený kolem legendárního pivota Billa Russella. Zatím nejdelší šňůru v dějinách Celtics drží tým z roku 2008-09. Tehdejší mužstvo, jehož osu tvořili hvězdy jako Kevin Garnett, Paul Pierce, Ray Allen či Rajon Rondo, dokázal vyhrát hned devatenáctkrát v řadě.

Dallas Mavericks   102:110   Boston Celtics
DAL: Harrison Barnes – 31 bodů + 6 doskoků, Dirk Nowitzki – 14 bodů + 12 doskoků
BOS: Kyrie Irving – 47 bodů + 6 asistencí, Jaylen Brown – 22 bodů + 9 asistencí