V rozbězích mistrovství Evropy družstev uspěla polovina českých atletů

Superliga mistrovství Evropy týmů začala pátečními rozběhy ve sprintech. Z deseti českých atletů se z postupu do finále radovalo pět – na stovce Procházková a Stromšík, na dvoustovce Maslák a na čtvrtce překážek Rosolová s Müllerem.

Na nejkratším sprinterské trati se Zdeňku Stromšíkovi nepovedl start, v čase 10,60 doběhl na čtvrtém místě a doufal, že se do finále dostane časem. To se mu jako poslednímu povedlo. Jako poslední  postoupila časem do finále i Barbora Procházková, které pomohly i diskvalifikace dvou favoritek – Ukrajinky Povh a Polky Swoboda.

Na dvoustovce si Pavel Maslák kontroloval přímou postupovou pozici, ve svém běhu doběhl druhý a v neděli se představí ve finále. Naopak Nikola Bendová litovala, že se jí nepovedl start a do finále časem 23,99 nepostoupila. Celkově skončila desátá.

Nedařilo se ani čtvrtkařům. Patrik Šorm se ještě v náběhu do cílové rovinky držel se soupeři, nakonec zůstal jako první nepostupující. K postupu do finále mu chybělo 12 setin k postupu do finále. Marcela Pírková zaostala za svým osobním rekordem jen tři setiny, ale v silné konkurenci její výkon 53,60 na postup do finále nestačil. Obsadila desátou příčku.

V běhu na 100 metrů překážek, resp. 110 metrů překážek skončili Lucie Koudelová a Václav Sedlák shodně na desátém místě a finálové běhy tak budou bez české účasti.

Naopak v běhu na 400 metrů překážek bude mít Česká republika zastoupení v obou finále. Jak Vít Müller, tak Denisa Rosolová doběhli na třetí přímé postupové pozici a ve finále budou chtít bojovat o co největší bodový zisk pro český tým a také o limity pro účast na mistrovství světa.

Druhá skupina českých atletů při odletu do Lille. Dnes se mnozí z nich představí na stadionu. Zdroj: Aleš Gräf - atletika.cz

V dnešním programu se v dresu českého týmu představí Kateřina Šafránková (kladivo), Romana Maláčová (tyč), Tomáš Staněk (koule), Vít Müller (400 m př.), Barbora Procházková (100 m), Kateřina Hálová (800 m), Zdeněk Stromšík (100 m), Radek Juška (dálka), Simona Vrzalová (3000 m), Eliška Staňková (disk), Denisa Rosolová (400 m př.), Filip Sasínek (1500 m), Martin Heindl (výška), Lucie Sekanová (3000 m př.), Jakub Zemaník (5000 m), Lucie Májková (trojskok), Jakub Vadlejch (oštěp) a štafety na 4 x 100 metrů.