Radost Radka Jušky a Kristiiny Mäki po medailových závodech na Univerziádě 2017 v Taipei
Foto: www.facebook.com/juskaradek

Taipei 2017: Úžasné představení atletů. Juška vítězí, Mäki a štafeta berou bronz

Radost Radka Jušky a Kristiiny Mäki po medailových závodech na Univerziádě 2017 v Taipei

Úžasné představení si přichystali čeští atleti na poslední soutěžní den jejich sportu. Radek Juška potvrdil roli největší favorita v dálkařském sektoru a zvítězil. Bronzovou medaili přidala na patnáctistovce Kristiina Mäki a také překvapivě mužská štafeta na 4x400 metrů.

Na tento den čekal každý fanoušek české atletiky, který sledoval zápolení českých sportovců na univerziádě. Jelikož se nepodařilo navázat oštěpařce Šedivé ani čtvrtkaři Tesařovi na medaile z předešlé univerziády v Gwangju, očekával český fanoušek, že zazáří Juška nebo Mäki. A to se také povedlo. 

První medaili přinesla do české sbírky Kristiina Mäki. Na pětikilometrové trati včera obhajovala zlato z před dvou let. To se jí nepovedlo a doběhla šestá. Vše si ale vynahradila dnes. Trať 1.500 metrů se stala její hlavní a to dnes potvrdila, když si v pomaleji běženém závodě doběhla ve strhujícím finiši pro bronzovou medaili. 

Článek Dálkař Radek Juška opět posunul hranici českého rekordu. Tentokrát na univerziádě Dálkař Radek Juška opět posunul hranici českého rekordu. Tentokrát na univerziádě Skokan do dálky Radek Juška předvedl, že letos má opravdu výbornou formu. Poté, co nejdříve na domácích závodech vylepšil český rekord na 829cm, na univerziádě v čínském Taipei posunul tuto hranici o další 2 cm. Po ní přišel na řadu Radek Juška. První pokus sice ještě nebyl takový, jako by si představoval. Ale napodruhé letěl do vzdálenosti 795cm a třetí pokus byl ještě o 7cm delší a právě tento osmimetrový skok zajistil Radkovi zisk zlaté medaili. Za pokus číslo dvě by bral stříbro. Nutno podotknout, že v kvalifikaci vylepšil hodnotu českého rekordu na 831cm. 

Nejméně očekávanou medaili přidala česká čtvrtkařská štafeta. Ta byla totiž poskládaná z borců, kde byl pouze jediný ryzí čtvrtkař, a sice rozbíhající článek Jan Tesař. Zbylí členové běhají jiné tratě. Martin Juránek a Vít Müller se specializují na 400m překážek a Lukáš Hoďboď s Filipem Šnejdrem zase závodí na osmisetmetrové trati. Toto unikátní složení se však semklo a dokázalo za štafetami Dominikánské republiky a Spojených států vybojovat bronz. 

Ještě před tím, než vypukly štafetové boje, se postavil na start osmistovky Filip Šnejdr. Ten potvrdil, že má letos skvělou formu a skvělé finiše. Pátý muž letošního ME do 23 let nakonec finišoval ve finálovém závodě na krásném sedmém místě! 

233 0