Český dálkař Radek Juška
Foto: www.facebook.com/juskaradek

Dálkař Radek Juška opět posunul hranici českého rekordu. Tentokrát na univerziádě

Český dálkař Radek Juška

Skokan do dálky Radek Juška předvedl, že letos má opravdu výbornou formu. Poté, co nejdříve na domácích závodech vylepšil český rekord na 829cm, na univerziádě v čínském Taipei posunul tuto hranici o další 2 cm.

Juška po ne příliš povedených dvou úvodních kvalifikačních pokusech doslova uletěl všem soupeřům. Na úvod totiž zaznamenal v silném protivětru jen 715cm. Následným pokusem letěl v protivětru 0,6m/s na hranici 777cm, což by mu i tak stačilo na třetí místo v kvalifikační skupině A a jistý postup do finále. 

Na třetí pokus se však podmínky trochu zklidnily a začalo foukat mírně do zad. A Radek toho dokonale využil. S podporou větru 1,4 m/s doletěl až na metu 831cm, což znamená, že již podruhé letos posunul hranici českého rekordu. 

Tento výkon znamená, že se rázem Radek dostává do pozice největší adepta na zisk zlaté medaile. Kvalifikační limit byl totiž nastaven na 8 metrů a kromě Radka se nenašel jediný závodník, který by jej pokořil. Druhý v kvalifikaci za Juškou totiž skončil Brazilec Marcelinho Dos Santos, jehož nejdelší pokus měřil 789cm. 

Finále je na programu zítra ve 13:00 SELČ. Dočká se tak česká výprava první medaile? 

600 0