Český dálkař Radek Juška
Foto: www.facebook.com/juskaradek

Taipei 2017: Atleti Juška, Šnejdr, a Mäki jdou do bojů o medaile.

Český dálkař Radek Juška

Hned trojici zástupců bude mít Česká republika v dnešním odpoledním programu na Univerziádě v Taipei, kteří se budou snažit zabojovat o medaile. Nejžhavějším kandidátem na zlato bude bez pochyb čerstvý držitel českého rekordu, dálkař Radek Juška.

Článek Dálkař Radek Juška opět posunul hranici českého rekordu. Tentokrát na univerziádě Dálkař Radek Juška opět posunul hranici českého rekordu. Tentokrát na univerziádě Skokan do dálky Radek Juška předvedl, že letos má opravdu výbornou formu. Poté, co nejdříve na domácích závodech vylepšil český rekord na 829cm, na univerziádě v čínském Taipei posunul tuto hranici o další 2 cm. Juška jako jediný v kvalifikaci překonal osmimetrovou hranici. A hned z toho byl český rekord. Ve třetím pokusu doletěl na hranici 831cm, čímž o 2cm vylepšil vlastní hodnotu národního rekordu z letošního roku. Nejvíce se Radkovi přiblížil Brazilec Marcelino Dos Santo, jehož kvalifikační pokus měřil 789cm. 

Kromě Radka mají ve startovním poli pouze 3 dálkaři hodnotu osobního rekordu za 8metrovou hranicí. Závodník Hong Kongu Chan se pyšní hodnotou PB 812cm. Ital Randazzo letos letěl nejdál na 805cm, což je zároveň jeho osobní rekord. Druhý Brazilec ve startovním poli, Tiago Da Silva, letos skočil nedál 808cm, hodnota jeho osobního maxima je ještě o 1cm dál. Dříve zmíněný Dos Santo má skočeno letos rovných 8 metrů, což je zároveň jeho osobní maximum. Zbytek startovního pole má osobní maxima pod hranicí 8 metrů a od Jušky se tak dá očekávat útok na zlato. Souboj v dálkařském sektoru startuje v 13:00 SELČ. 

Skvělou půlkařskou formu má letos mladý Filip Šnejdr. Pátý muž ME do 23 let běžel letos nejrychleji za 1:47,08min, což je jeho nejlepší osobní výkon. Pouze dva závodníci ve startovním poli mají lepší PB, než Filip o více než sekundu. Další tři pak o méně než půl sekundy. Šnejdr však ukázal, že jeho silnou stránkou jsou finiše. Ve včerejším semifinále dosprintoval na druhé pozici a zajistil si přímý postup mezi osmičku nejlepších. Předvede drtivý finiš i dnes? Start závodu na 800 metrů je ve 12:30 SELČ.

A do třetice žhavá adeptka na medaili mezi atlety. Češka s finskými kořeny Kristiina Mäki včera doběhla na své dopňkové pětikilometrové trati na výborné 6. pozici, pouhých 8 sekund od bronzu. Je tedy vidět, že disponuje na univerzitním šampionátu skvělou formou, což také potvrdila přímým postupem do finále na její nejsilnější trati, patnáctistovce. 

Do té vstupuje s velmi dobrým osobním výkonem 4:08,68 min. A i přesto, že hned 4 závodnice mají zaběhnuto ve své kariéře lépe, než Kristiina, neznamená to definitivně, že nebude bojovat o medaile. Běžecká forma a její silné závěry by mohly českou reprezentantku dovézt až k medaili. Mílařky vyběhnou na dráhu v 13:15 SELČ. 

222 0