Eliška Klučinová a Kateřina Cachová budou tahákem kladenského mítinku
Foto: desetiboj-kladno.cz

Kladno bez Helceleta, zato však s atraktivním soubojem Klučinová vs. Cachová

Eliška Klučinová a Kateřina Cachová budou tahákem kladenského mítinku

Již tento víkend proběhne v Kladně 11. ročník vícebojařského mítinku. Bohužel kvůli problémům s achilovkou bude na startu chybět nejlepší český desetibojař Adam Sebastian Helcelet. Fanoušci se však mohou těšit na souboj Elišky Klučinové s Kateřinou Cachovou. Jejich cílem nebude pouze vítězství, ale především splnění limitu pro mistrovství světa.

Startovní listina v kategorii mužů čítá osmnáct jmen, z toho tři desetibojaři mají osobní rekord přes 8000 bodů. S nejlepším osobákem bude do soutěže vstupovat Alžířan Bourrada (8521), dalšími osmitisícovými desetibojaři jsou Jihoafričan Coertzen (8398) a Polák Wiesiolek (8140). Prapor českého víceboje by mezi muži měl nejvýše držet Marek Lukáš, jemuž k prolomení osmitisícové hranice scházely letos na nejprestižnějším vícebojařském mítinku v Götzisu pouhé tři body a v Kladně by rád tuto hranici překonal.

V ženském závodě budou největšími favoritkami české sedmibojařky společně s Norkou Idou Marcussen, jež má osobní rekord 6226 bodů. České reprezentantky se mohou pochlubit ještě o něco lepšími osobní rekordy. Osobák Kateřiny Cachové je 6328 bodů, česká rekordmanka Eliška Klučinová se může pyšnit 6460 body. Obě atletky si tyto osobní rekordy vytvořily právě na kladenském mítinku. Cachová při svém loňském vítězství, Klučinová v roce 2014, kdy na tomto mítinku potřetí nenašla přemožitelku.

Eliška Klučinová a Kateřina Cachová budou tahákem kladenského mítinku Zdroj: desetiboj-kladno.cz

Cachová ovládla o minulém víkendu mezi specialistkami na mistrovství republiky běh na 100 metrů překážek a skončila třetí ve výšce, Klučinová zvítězila v dálce a brala bronz mezi koulařkami. Formu tedy očividně mají obě. U Klučinové je však otázkou, co předvede v oštěpařském sektoru. Disciplína, v níž často excelovala, jí nyní může dělat problémy, protože po olympiádě absolvovala operaci ramene. Kvůli ramenu nestartovala ani v květnu v Götzisu, Mekce vícebojařů. Cachová v Rakousku sice závodila, ale nedařilo se jí podle představ. Nyní věří, že její forma od té doby šla nahoru a v Kladně splní nominační kritérium.

Kladenský mítink je od roku 2009 součástí elitní vícebojařské série IAAF Challenge a letos se uskuteční také jako mistrovství republiky, a tak se ve startovním poli představí talentované mladé závodnice jako Anna Kerbachová, Jana Novotná či dcery bývalého světového rekordmana v desetiboji Tomáše Dvořáky, Barbora a Kateřina.

318 0