Česká sedmibojařka Eliška Klučinová
Foto: Facebook - Eliška Klučinová Official

3. den MS: Skvělá Vrabcová v maratonu. Klučinová po zranění válí!

Česká sedmibojařka Eliška Klučinová

Nedělní dopolední program nenabídl tolik českých zástupců. V kvalifikacích se představili pouze tyčkaři. Bohužel Jan Kudlička i Michal Balner se do finále nepodívají. Nadále se dařilo i sedmibojařce Klučinové.

Černý šampionát pro české tyčkaře.

Mezi ženami byla neúspěšná hned trojice. Jiřina Ptáčníková s Romanou Maláčovou se přenesly jen přes 435 cm. Mladá Amálie Švábiková dokonce ztroskotala na základní výšce 420 cm. A finále zůstalo bez české účasti. Stejně to skončilo i mezi muži. Jan Kudlička i Michal Balner zdolali shodně 545 cm a zůstali daleko za postupem do finále, na který stačilo překonat následující výšku 560cm. Oba finalisté loňské olympiády jsou tak pochopitelně zklamání. Kudlička před MS navíc prohlásil, že by rád na šampionátu pokusil zdolat vlastní český rekord, podobně jak se o to pokoušel loni v Riu. 

Čtvrtý muž z Ria, Jan Kudlička, nakonec obsadil až 18. pozici. Michal Balner na tom byl ještě o 7 příček hůře.

Klučinová stále útočí na elitní desítku

Dopolední program druhého dne nebyl pro české vícebojařky vůbec špatný. V dálce doletěla Eliška Klučinová na 616cm, Kateřina Cachová byla pouze o centimetr horší. V oštěpařském sektoru se sice Klučinová stále pere s následky operace ramene. Alespoň si vylepšila letošní maximum na 41,91 metru. To Cachové se dařilo o něco lépe. Za svým maximem sice zaostala, ale výkon 43,67 metru byl uspojující.

Útok na český rekord se už jistě konat nebude. Ovšem Klučinová útočí na skvělé umístění v elitní desítce. Před závěrečnou osmistovkou figuruje na osmé pozici s bodovým součtem 5.392. Na soupeřku před sebou má Eliška ztrátu přes 80 bodů. Ovšem soupeřky za Eliškou až po dvanácté místo se budou na ni tlačit. Klučinovou tak čeká velký boj o udržení se v elitní desítce. Kateřina Cachová se bude snažit na půlce vylepšit své aktuální 17. místo, kde se nachází se součtem 5.185 bodů. V čele se stále nachází Nafissatou Thiam z Belgie, která po titulu olympijské šampionky směřuje i k titulu mistryně světa. 

V odpoledním programu bude o první světovou medaili bojovat Tomáš Staněk, o finále se popere Pavel Maslák a kvalfikací vstoupí do MS Barbora Špotáková.

Úžasné představení Vrabcové v maratonu

Bývalá běžkyně na lyžích, Eva Vrabcová Nývltová, zažila velmi povedený maraton na MS. Po většinu závodu se držela na koncindruhé desítky. V závěru závodu však ještě zrychlila a probojovala se na 14. poziciy když si zaběhla nový osobní rekord. Poprvé v kariéře se dostala po dvě a půl hodiny, když protla cílovou pásku v čase 2:29:56 hod. 

227 0