České curlerky na MS 2017 v Pekingu
Foto: © WCF / Céline Stucki

České curlerky zbrojí na olympijskou kvalifikaci. Dle trenéra budou favoritkami

České curlerky na MS 2017 v Pekingu

Sedmičku evropských týmů dostalo přiděleno české ženské curlingové družstvo pro olympijskou kvalifikaci, která se bude konat v prosinci v Plzni. Dle hlavního trenéra jsou české hráčky favoritkami turnaje.

České curlerky na MS 2017 v Pekingu Zdroj: © WCF / Céline Stucki

Český tým se zaskvěl na nedávném mistrovství světa v Pekingu, kde až do poslední chvíle bojoval o postup do semifinále, které mohlo českým ženám zajistit přímý postup na olympiádu. Nakonec tým vedený Annou Kubeškovou v posledním utkání skupiny podlehl Skotsku o jeden jediný kamen, což nakonec znamenalo sedmé místo, které je však novým historickým maximem české ženského curlingu. 

I přesto, že Češky nevybojovaly přímý postup na OH, budou mít šanci se o něj poprat na domácí olympijské kvalifikaci, která se koná v datech 5. až 10. prosince v Plzni. A jelikož již máme za sebou mistrovství světa, dostal český tým již přiděleny soupeřky. Budou jimy týmy Itálie, Finska, Dánska, Německa, Číny, Lotyšska a Norska. S trojicí s uvedených svedly české ženy souboj na MS. A jak Dánsko, tak i Čínu a Německo porazily. Zbylá čtveřice se nyní nachází ve skupině B mistrovství světa. 

Tyto skutečnosti hovoří právě ve prospěch týmu vedeného skipkou Annou Kubeškovou. Protože výsledky posledních klání hovoří, že český tým je nyní postaven do role největšího favorita olympijské kvalifikace. Tato skutečnost se však může zdát trochu zavádějící. Role favoritek a domácí prostředí může češkám naopak psychicky přitížit a mohou na sebe cítit velký tlak. A proto reprezentační trenér Brad Askew uvedl, že jeho svěřenkyně budou během letní přípravy také spolupracovat s psychologem, který by je měl zejména na olympijskou kvalifikaci, popřípadě na účast pod pěti kruhy kvalitně mentálně připravit. 

Máte favorita na českého vlajkonoše na ZOH 2018?

115 0