Gabriela Capová
Foto: czech-ski.com

Gabriela Capová zaznamenala životní výsledek v SP. Skončila v nejlepší dvacítce

Gabriela Capová

Slalomářka Gabriela Capová poprvé v kariéře bodovala ve Světovém poháru! V Kranjské Goře obsadila 19. místo. Z vítězství se radovala Američanka Mikaela Shiffrin.

Vůbec poprvé se dokázala čtyřiadvacetiletá Gabriela Capová probojovat do druhého kola závodu Světového poháru. Po prvním kole figurovala česká závodnice na 26. místě.

Své postavení zvládla v dalším kole ještě vylepšit a dosáhla tak na nejlepší výsledek v kariéře. V konečném pořadí slalomového závodu obsadila Capová devatenácté místo, za které si připsala dvanáct bodů, čímž aktuálně v průběžném hodnocení SP přeskočila i českou jedničku Martinu Dubovskou. 

První místo získala s pohodlným náskokem vteřiny a šedesáti čtyř setin Američanka Mikaela Shiffrin. Druhá Češka v závodě Martina Dubovská bohužel nedokončila první kolo a nenavázala tak na bodový zisk z minulého kola. Stříbro putuje zásluhou Fridy Hansdotter do Švédska. Třetí příčku obsadila Wendy Holdener ze Švýcarska. Čtvrté místo vybojovala Petra Vlhová ze sousedního Slovenska, která za stupni vítězů zaostala o třicet pět setin vteřiny.

Dosud se Capová postavila od roku 2015 na start dvanácti závodů v rámci Světového poháru a nikdy nepřešla do druhého kola. Jejím maximem bylo čtyřicáté šesté místo.

Výsledky závodu ve slalomu

1. Mikaela Shiffrin (USA) 1:43:50 min

2. Frida Hansdotter (ŠVÉ) +1,64 s

3. Wendy Holdener (ŠVÝ) +1,87

19. Gabriela Capová (CZE) +5,94

Martina Dubovská (CZE) DNF 

141 0