Český brokař David Kostelecký
Foto: Petr Zvolánek

České brokaře čeká další boj o olympijské místenky

Český brokař David Kostelecký

Čeští brokaři vyráží do Emirátu na další díl světového poháru, kde opět půjde o olympijské místenky. Stejně jako v mexickém Acapulcu, tak i v Al Ainu budou viset ve vzduchu hned 2 místenky. Za Česko jede bojovat devítka reprezentantů.

Článek Brokař Tomeček vystřílel Česku první účastnické místo na LOH 2020 Brokař Tomeček vystřílel Česku první účastnické místo na LOH 2020 Více než 15 měsíců před zahájením Letních Olympijských her v Tokyu se Česká republika dočkala prvního jistého účastnického místa na hry pod pěti kruhy. Postaral se o něj díky bronzové medaili na světovém poháru v mexickém Acapulcu český brokař Jakub Tomeček. V Acapulcu vybojoval místenku pro Česko skeetař Jakub Tomeček. Účastník OH 2012 v Londýně a pátý muž loňského MS skončil poprvé v kariéře v závodě světového poháru na stupních vítězů. Ke kvalifikaci na olympiádu mu stačil bronz. 

Spolu s ním budou ve středisku ve Spojených Arabských Emirátech střílet v disciplíně skeet opět Tomáš Nýdrle a Miloš Slavíček, kteří Kubovi v Mexiku zdárně sekundovali. Změna v nominaci nastala trochu překvapivě v mužském trapu. Po skvělém devátém místě na předchozím podniku SP neodjel na ten další Jan Borkovec a v nominaci jej nahradil Pavel Vaněk. Stálice Jiří Lipták a David Kostelecký zůstávají a tak právě oni dva by se měli dozajista poprat o finálovou účast. 

Naopak ženský trap zůstane opět bez české účasti. Zato trojčlenné zastoupení budeme mít v ženském skeetu, kde se dravé mládí dere pomalu, ale jistě, kupředu. Se světovou elitou a možná i o jedno z účastnických míst pro hry v Tokyu se porvou Barbora Šumová, Anna Šindelářová a Martina Skalická. 

Program budu zahájen v neděli sedmého dubna ženskou soutěží v trapu a vyvrcholí o osm dní později finálem mužského skeetu. 

Autor: Jan Linha
223 0