Josef Jandač - hokej - nominace
Foto: Tisková konference - youtube.com

ZMĚNY V NOMINACI: Šimek, Hyka či Bulíř nepojedou na Channel One Cup.

Josef Jandač - hokej - nominace

Za necelý týden se uskuteční další reprezentační přestávka. Není to tak dlouho, co Josef Jandač zveřejnil nominaci na Channel One cup, který se koná od 15. do 18. prosince. Z nominace nakonec vypadlo několik jmen.

Realizační tým a kouč národního týmu Josef Jandač musí udělat čtyři změny, přesně řečeno tři v útoku a jednu v obraně. Jelikož z nominace vypadl obránce Radim Šimek, útočník Michla Bulíř, oba z Liberce. Dále mladoboleslavský Tomáš Hyka a zlínský Petr Holík. Kluby je omluvily pro zdravotní důvody.

Náhradníky trenér Josef Jandač oznámil po odehrání 29. kole Extraligy ledního hokeje. Mezi ně patří: Tomáš Dvořák z Karlových Varů, Lukáš Lhoták ze švýcarského Ambri-Piotta, Robert Říčka ze Zlína a Rudolf Červený z Hradce Králového. Navíc během pondělního dopoledne se omluvil Vladimír Roth, též kvůli zranění. Josef Jandač tak povolal Martina Pláňka z Hradce Králového. Soupisku ještě doplnil pardubický útočník David Tomášek.

Češi se poprvé sejdou v pondělí večer v Praze, ale trénovat začnou až od úterý. Channel One Cup však zahájí v Helsinkách proti domácímu Finsku a poté se ihned oba kluby přepraví do Moskvy. Kde následně v pátek vyzvou Rusku a v neděli Švédsko.

NOMINACE

Brankáři:

Dominik Furch, Pavel Francouz, Roman Will

Obránci:

Jakub Jeřábek, Adam Polášek, Ondřej Vitásek, Jan Rutta, Tomáš Pavelka, Michal Jordán, Tomáš Dvořák, Martin Pláněk

Útočníci:

Vladimír Sobotka, Lukáš Radil, Roman Horák, Tomáš Zohorna , Jiří Sekáč, Robert Kousal, Dominik Kubalík, David Kämpf, Robin Hanzl, Radan Lenc, Robert Říčka, Lukáš Lhoták, Rudolf Červený, David Tomášek

Program turnaje Channel One Cup 2016:

Čtvrtek 15. prosince:

17:00 Rusko – Švédsko (Moskva)

17:30 Finsko – Česko (Helsinky)

Pátek 16. prosince:

17:00 Rusko – Česko (Moskva)

Sobota 17. prosince:

10:00 Švédsko – Finsko (Moskva)

Neděle 18. prosince:

11:00 Česko – Švédsko (Moskva)

15:00 Rusko – Finsko (Moskva)

192 16