Jan Kudlička na Zimní pražské tyčce 2017
Foto: atletika.cz/ Eduard Erben

Zimní pražskou tyčku ovládli v rekordech Jan Kudlička a Amálie Švábíková

Jan Kudlička na Zimní pražské tyčce 2017

Jedenadvacátý ročník Zimní pražské tyčky v obchodním centru na Zličín měl v obou kategoriích české vítěze a oba předvedli rekordní výkony.

Vítězka ženské kategorie Amálie Švábíková vylepšila výkonem 437 cm český juniorský rekord. Sedmnáctiletá atletka v sobotu na juniorském mistrovství republiky v Ostravě posunula juniorský rekord hned dvakrát, když nejprve skočila 427 cm a následně i 435 cm. Nyní tedy svůj ostravský výkon ještě o dva centimetry vylepšila. Druhá skončila Nikol Jiroutová taktéž v osobním rekordu, jenž v jejím případě ční 427 cm. O třetí místo se podělila Rebeka Šilhanová s Číňankou Chuej-čchin Sü. Soutěže se neúčastnila obhájkyně loňského vítězství Jiřina Ptáčníková, která letošní halovou sezonu vynechává kvůli problémům s kolenem.

Mužskou kategorii ovládl favorit závodu Jan Kudlička. Jeho výkon 573 cm je novým rekordem mítinku. Poté se čtvrtý muž loňských olympijských her pokoušel o překonání laťky ve výšce 582 cm, což by byl nový český rekord. Jeho pokusy sice nebyly beznadějné, ale tato výška mu zatím odolala. Druhý skončil Francouz Joseph s výkonem 565 cm, třetí místo se podobně jako v ženské kategorii dělilo, tentokrát mezi Ukrajince Malychinova a Řeka Nerantzise. Letošní nejlepší výkon si vylepšil pátý Michal Balner, ale k 545 cm by ještě potřeboval dalších 15 cm přidat, aby vyhověl nominačním kritériím pro halové mistrovství Evropy.

Výsledky:

Muži: 1. Jan Kudlička (ČR) 573, 2. Joseph (Fr.) 565, 3. Malychin (Ukr.) a Nerantzis (Řec.) 545

Ženy: 1. Švábíková (ČR) 437, 2. Jiroutová (ČR) 427, 3. Šilhanová (ČR) a Sü Chuej-čchin (Čína) 427

236 0