Hokej wsm liga - Přerov

WSM LIGA: Předkolo PO – Obě série se nám vyrovnaly!

Dnes se odehrály druhé zápasy předkola play-off. V sérii mezi Benátkami nad Jizerou a Frýdkem-Místkem. První zápas ovládli Moravané i přes to, že zápas nabídl mnoho šancí na obou stranách. První zápas druhé série mezi Prostějov a Přerov byl velmi vyrovnaný, nakonec ho však lépe zvládl Přerov, který předvedl famózní obrat.

HC SLOVAN BENÁTKY NAD JIZEROU 4:3 HC FRÝDEK-MÍSTEK

SÉRIE: 1:1

Diváci: 242

Benátky ve druhém zápase v předkole play-off preferovali tvrdou fyzickou hru, ale i přes to se Frýdek-Místek dostal do vedení jako ve včerejším duelu. V čase 17:24 vyrovnal Dlouhý, který tak odkouzlil neprůstřelnost frýdecko-místeckého gólmana, který čisté konto v předkole play-off držel 77 minut a 24 sekund. Po dvaceti minutách byl stav nerozhodný 1:1. Ve druhé třetině se Benátkám vyplatila tvrdá a fyzická hra, která přinesla další dvě branky, a tím se domácí dostali do dvoubrankového vedení. To se hostům nelíbilo a ve třetí třetině se snažili se skórem ještě něco udělat. Nakonec jen korigovali skóre na konečných 4:3. Benátky nad Jizerou vyrovnaly sérii na 1:1 a je jisté, že i Frýdek-Místek uvidí minimálně dva zápasy.

Branky a nahrávky: 18. A. Dlouhý (Plodek, Víšek), 22. Bittner (Mikliš, Prokeš), 34. Plodek (Víšek, Hrabík), 45. Hrabík (Bittner, Stejskal) – 7. Chmielewski (Pechanec, Michal Roman), 47. Chmielewski (Růžička, Pechanec), 60. Jašek (Růžička, Chmielewski)

LHK JESTŘÁBI PROSTĚJOV 4:2 HC ZUBR PŘEROV

SÉRIE: 1:1

Diváci: 3016

Výsledky vzájemných zápasů ze základní části mluví spíše pro přerovské Zubry a navíc první zápas v předkole play-off též porazili Jestřábi. Druhý zápas se povedl lépe Prostějovu, který začal stejně aktivně jako v první zápase. První branka padla ve třinácté minutě, když se trefil Žálčík. O prá minut později navyšoval na 2:0 Rudovský. Za tohoto stavu skončila první perioda. Podobný styl hry Prostějov hrál i ve druhé třetině což se jim vyplatilo. Krejčík v čase 21:59 navyšoval už na 3:0. Zubři se prosadili až ve třetí třetině, kdy snížil Berger na dvoubrankový rozdíl. To však nebylo nic platné, protože Rudovský v čase 55:08 navyšoval na 4:1. Vzápětí se znovu radovali hosté, kteří snížili na konečných 2:4.

Branky a nahrávky: 13. Žálčík (Šlahař, Kantor), 17. Rudovský (Šlahař), 22. L. Krejčík (Martin Novák, Matuš), 56. Rudovský (Martin Novák, L. Krejčík) – 44. Berger (Plášek), 57. Berger (Pšurný, Milan Procházka)