wsm liga - hokej - čtvrtfinále - Přerov vs České Budějovice

WSM LIGA: ČTVRTFINÁLE – Pražská Slavia, Kladno i Motor jsou v semifinále, ale Frýdek-Místek prodloužil svojí sérii!

Dnes byly na programu čtvrté zápasy čtvrtfinále. Horácká Slavia Třebíč přivítala na svém ledě pražskou Slavii. Ústí nad Labem doma hostilo Kladno a Frýdek-Místek Duklu. České Budějovice sehrály další zápas proti Přerovu.

SK HORÁCKÁ SLAVIA TŘEBÍČ 0:1 HC SLAVIA PRAHA

Stav série: Slavia Praha 4:0 Třebíč

I čtvrtý souboj mezi těmito dvěma soupeři ve čtvrtfinálové sérii byl opět velice vyrovnaný. Pražané v sérii vedli 3:0 a stačilo jim dnes vyhrát, aby postoupili do semifinále, což se jim nakonec povedlo, ale nebylo to vůbec lehké. Oba brankáři měli svůj den a střelci si na nich dost vylámali zuby. V první i ve druhé třetině jsme gól neviděli a dlouho to vypadalo, že se za nerozhodného stavu 0:0 bude prodlužovat. To však změnil necelých pět minut před koncem Pohl, který vstřelil první a zároveň poslední branku v zápase, která rozhodla nejen o vítězi zápasu, ale celé série.

Diváci: 2100

Branky a nahrávky: 55. Pohl (Pletka)

HC FRÝDEK-MÍSTEK 3:2 HC DUKLA JIHLAVA

Stav série: Jihlava 3:1 Frýdek-Místek

Velmi napínavé utkání mohli fanoušci sledovat ve Frýdku-Místku, kde domácí mužstvo bojovalo s Jihlavou o prodloužení sezóny, naopak hosté chtěli urvat vítězství, které by jim zajistilo postup do semifinále. Lépe však do utkání naskočili domácí, jako tomu bylo ve včerejším utkání a vstřelili první branku. Jihlava záhy dokázala vyrovnat a i dostat se do vedení. To se domácím vůbec nelíbilo a minutu před koncem úvodní periody vyrovnali na 2:2. Tento vyrovnávající stav vydržel až do čtyřicáté druhé minuty, kdy se v přesilové hře trefil Štebih. Od té chvíle domácí drželi jednobrankové vedení, které nakonec udrželi až do závěrečné sirény a prodloužili si tak ještě sezónu minimálně o jeden zápas. Pátý duel tohoto čtvrtfinále se odehraje v pondělí 6. 3. 2017 v Jihlavě.

Diváci: 1709

Branky a nahrávky: 3. Samiec (Adámek), 19. M. Kovařčík (O. Kovařčík, Adámek), 42. Štebih (Bartko, O. Kovařčík) – 12. Březina (Seman, Čachotský), 17. Březina (Anděl, Diviš)

HC ZUBR PŘEROV 0:3 ČEZ MOTOR ČESKÉ BUDĚJOVICE

Stav série: České Budějovice 4:0 Přerov

České Budějovice sehrály v Přerově další čtvrtfinálový zápas, ve kterém bojovali o postup do semifinále. Začátek zápasu byl opatrný, ale jak čas ubíhal, Motor se čím dál tím více dostával do šance. Už v desáté minutě se prosadil Rob, který poslal hosty do jednobrankového vedení. Ve druhé periodě se hra začala přiostřovat a bylo k vidění mnoho strkanic a menších bitek. V závěru třetiny Motor dostal příležitost si zahrát dvojnásobnou přesilovou hru, kterou sehráli na výbornou, i když ji nakonec nezužitkovali. Při tlaku při přesilové hře 5 na 4 se u branky Přerova strhla mela, do které se zapojil i přerovský gólman, který byl velmi aktivní. Vylučovalo se na obou stranách. Oba celky hrály 4 na 4. Vhazovalo se v obraném pásmu Motoru. Buly vyhráli hosté. Čermák se ujal kotouče a dostal se do samostatného úniku, který proměnil. Po čtyřiceti minutách Motor vedl 2:0. Na začátku třetí třetiny Přerov pokračoval v přesilové hře, ale nedokázali tuto přesilovou hru využít. Nakonec při power play do prázdné branky vsítil Rok Pajič a Motor se mohl z postupu do semifinále.

Diváci: 2862

Branky a nahrávky: 10. Rob (Dostálek, Čermák), 40. Čermák (F. Novák, Vak), 60. Pajič (Vak)

HC SLOVAN ÚSTÍ NAD LABEM 2:5 RYTÍŘI KLADNO

Stav série: Kladno 4:0 Ústí nad Labem

Rytíři znovu měli tu nejmenší práci ze všech favoritů. Čtvrtý vzájemný zápas měl podobný průběh jako třetí vzájemné utkání. Skóre otevřel v sedmé minutě Vrdlovec, který poslal domácí do slibného vedení. Rytíři zabrali a během pěti minut se jim podařilo vyrovnat na 1:1. Za tohoto stavu skončila úvodní třetina. Druhá perioda patřila jednoznačně Rytířům, kteří vstřelili tři branky a dostali se do vedení 4:1. Tlak Slovanu v závěrečné třetině vedl jen ke snížení a tak Rytíři mohli trojnásobně slavit. Vyhráli zápas 5:2, sérii vyhráli 4:0 a navíc prolomili smůlu ve čtvrtfinále, jelikož po dvou neúspěšných čtvrtfinálových bitvách si zahrají i semifinálové boje o baráž!

Diváci: 2173

Branky a nahrávky: 7. Vrdlovec (Dalecký, Kasík), 56. Moskal (Mical, Gengel) – 12. Burger (Kloz), 28. Přikryl, 31. Jánský (Přikryl, Růžička), 37. Strnad (Přikryl, Jánský), 47. Kubík (Pekr)