wsm liga - hokej - čtvrtfinále - Přerov vs České Budějovice

WSM LIGA: ČTVRTFINÁLE – Favorité zvládli i třetí zápas v sérii a již zítra mohou rozhodnout!

Dnes byly na programu třetí zápasy čtvrtfinále WSM Ligy. Série pokračovaly na ledech papírově slabších soupeřů. Ale každý zápas je jiný a nikdy se nedá říct, jak utkání dopadne.

HC ZUBR PŘEROV 0:1 ČEZ MOTOR ČESKÉ BUDĚJOVICE

Stav série: České Budějovice 3:0 HC Zubr Přerov

Velmi vyrovnaný a dramatický zápas byl k vidění v Přerove MEO Aréně, kam v rámci třetího čtvrtfinálového zápasu zajela Motor, který po dvou domácích utkání vedl v sérii nad Přerovem 2:0. Souboj mezi těmito celky nebyl jen na ledě, ale také v hledišti, oba kotle fandily na plno. Atmosféra byla neskutečná. První šanci měly Budějovice, když se k záludné střele dostal Heřman, ale domácí brankář si mezírku mezi betony pohlídal. Vzápětí Lukáš Vágner vyzkoušel pozornost mladičkého Patra Kváči, ale i ten si se střelou poradil. V polovině první třetiny všem Motorákům zatrnulo, jelikož Tomáš Nouza obětavě klekl do střely. Puk ho trefil do ruky, nejspíše do zápěstí. Poté na střídačku odjel s bolestivou grimasou a do zápasu už nezasáhl. První přesilovku sehráli domácí velmi aktivně a hokejisté Českých Budějovic nevěděli kam dříve skočit, nakonec veškeré šance zastavila obětavost hráčů či skvělé zákroky Kváči. Po první třetině byl stav nerozhodný 0:0. Začátek druhé třetiny se nesl v podobném duchu, jako probíhala ta první. Zhruba od poloviny zápasu obě mužstva znervóznily, a bylo to znát na hře. Přihrávky či střely neměly přesnost a hra se začala přiostřovat. V závěru třetiny však domácí dostali příležitost si zahrát čtyřminutou přesilovou hru, kterou však zahráli velice bídně. I po čtyřiceti minutách byl stav stále nerozhodný 0:0. Ve třetí třetině jsme na první gól nemuseli dlouho čekat. Klimeš vyrazil do útočného pásma, kde vystřelil. Puku se zmocnil Vlček, který objel branku a lehce nahodil puk na hráče před ním. Odražený touš od hokejky Heřmana skončil v brance. Zubr se i nadále snažil něco s výsledkem udělat, ale proti byla skvělá obrana a bezchybný českobudějovický gólman. Necelých deset minut do konce třetí třetiny se snažil přerovský hráč kleknutím zastavit puk, ale ten ho proskočil. Toho se ujal českobudějovický útočník, který si vytvořil velice slibnou šanci, ale Klimeš na poslední chvíli vystrčil beton a puk srazil do rohu. Hráč Českých Budějovic přes gólmana přepadl a nohou zavadil o přerovského hráče, který zůstal ležet na ledě. Nakonec s bolestivou grimasou odjel na střídačku po svých. Motor závěr utkání kontroloval a vybojoval třetí vítězství v sérii.

Diváci: 2 958

Branky a nahrávky: 41. Heřman (Vlček, Pavlin)

wsm liga - hokej - čtvrtfinále - Přerov vs České Budějovice Zdroj: Přerovská internetováTV

HC FRÝDEK-MÍSTEK 1:6 HC DUKLA JIHLAVA

Stav série: Jihlava 3:0 Frýdek-Místek

V pořadí již třetí čtvrtfinálový souboj play-off sehráli hokejisté Dukly a Frýdku-Místku. Dukla do utkání vstoupila opravdu ospalým dojmem. Toho domácí využili a podařilo se jim vstřelit úvodní branku, byla to však jejich první a zároveň poslední trefa v zápase. Jelikož od druhé třetiny hokejisté Dukly na ledě jednoznačně dominovali. Nejprve ve 24. minutě vyrovnal Jiránek, o šest minut později vstřelil branku Jergl, který poslal hosty do vedení a o dalších šest minut později znovu Jergl zamířil přesně a poslal hosty do dvoubrankového vedení. Za stavu 3:1 pro Duklu skončila druhá dvacetiminutovka. Ve třetím si tým z Polárky pomalu ani neškrtl, naopak Dukla přidala další tři branky a zvítězila 6:1. Jihlava je tak krok od postupu do semifinále.

Diváci: 1964

Branky a nahrávky: 11. M. Kovařčík (Jašek, O. Kovařčík) – 24. Jiránek (Dundáček), 30. Jergl (Hubáček, Diviš), 36. Jergl (Dundáček), 48. Čachotský (Kaláb, Zeman), 50. J. Říha (J. Skořepa), 55. Zeman (Čachotský, F. Seman)

HC HORÁCKÁ SLAVIA TŘEBÍČ 1:2 HC SLAVIA PRAHA

Stav série: Slavia Praha 3:0 Slavia Třebíč

Třetí souboj Slavií, třetí vyrovnaný zápas. Pražané po dvou těžkých, ale vítězných domácích zápasech přijeli na dvojzápas do Třebíče. První třetina byla velmi vyrovnaná.  I ve třetím utkání v této sérii inkasovala jako první Horácká Slavia, ale až ve dvacáté šesté minutě, kdy se trefil Šagát, který bleskově využil přesilovou hru. Bílé hvězdy se snažily vyrovnat, což se jim nakonec povedlo dvě minuty před koncem prostřední části. Erat nahrál Dolníčkovi, který přesně zakončil. Po čtyřiceti minutách byl stav nerozhodný 1:1. Do třetí třetiny oba celky šly nervózně, a nikdo nechtěl udělat osudovou chybu. Nakonec do vedení se dostali hosté, když v padesáté třetí minutě rozhodl Kadlec. Třebíč už vyrovnat nedokázala. Pražané tak vyhráli i třetí zápas v této sérii a již zítra mohou na ledě Třebíče rozhodnout sérii a postoupit do semifinále WSM Ligy.

Diváci: 2430

Branky a nahrávky: 38. Dolníček (Erat) – 26. Šagát (Knot, Pohl), 53. M. Kadlec (Šagát)

HC SLOVAN ÚSTÍ NAD LABEM 1:4 RYTÍŘI KLADNO

Stav série: Kladno 3:0 Ústí nad Labem

Rytíři snad měli ze všech favoritů tu nejmenší práci. Hned v úvodu šli hosté do vedení, když se trefil Ton. Další branku přidali ve druhé části, kdy se do úniku dostal Tůma, který nezaváhal a nemilosrdně svojí šanci proměnil. Ústí si v závěru prostřední části vytvořilo tlak, ze kterého vstřelili svojí první, ale zároveň poslední branku v tomto zápase a snížili na rozdíl jediného gólu. Kladno si však bleskově dvoubrankové vedení navrátilo a po čtyřiceti minutách domácí prohrávali 1:3. Rytíře držel skvělými zákroky Cikánek, který propustil jen jednu střelu. Slovan v závěru zápasu zkusili power play, ale do prázdné branky se trefil Burger, který navýšil na konečných 4:1 z pohledu hostů. Kladno v sérii vede 3:0 a k postupu do semifinále jim chybí jeden krok, který mohou učinit již zítra!

Diváci: 2602

Branky a nahrávky: 46. Vrdlovec (Moučka) - 7. Ton (Tenkrát), 33. Tůma, 47. Jánský (Přikryl, Strnad), 59. Burger (Kloz, Hořava)