Ondřej Synek
Foto: Facebook - Ondřej Synek

VIDEO: Ondra Synek bude veslovat až do olympiády v Tokiu! Proč?

Ondřej Synek

Měl problémy se zády, absolvoval rehabilitace a několik závodů před olympijskými hrami vynechal. Do Ria se však Ondřej Synek připravil výborně a vyjel si tam třetí olympijskou medaili v řadě. Tentokrát přidal ke dvěma stříbrům bronz. A co dál? 

Po olympiádě na toto téma nechtěl s nikým mluvit. Jediné, co dal najevo, byl fakt, že se mu nechtělo končit. Nyní ovšem prozradil více. Rozhodl se pokračovat až do her 2020 v japonském Tokiu. Proč? Důležitou roli v tomto rozhodnutí hrálo také to, že nedávno zesnula jedna z nejlepších gymnastek všech dob, Věra Čáslavská, která se tak na druhé hry v Tokiu nepodívá. "Chci to udělat pro ní a dám do toho všechno" vzkázal Synek. 

Jak to vypadá s problémy s obratly? Ondra říká, že po olympiádě se cítí lépe a že takřka bolest necítí. My tak budeme doufat, že to neucítí ani při plné tréninkové či závodní zátěži.

Za necelé 4 roky se však nemusíme dočkat pouze boje Ondry Synka o účast v Tokiu. Můžeme se totiž také těšit na souboj dvou elitních českých skifařů. Vedle Synka totiž roste další česká skifařská naděje v podobě Michala Plocka. Český skif by pravděpodobně na OH v Tokiu chybět neměl. Ovšem kdo do něj usedne, je už nyní otázka. Přeci jen Plocek letos zvládl jedenkrát v rámci SP obsadit 4. místo, vyhrál akademické MS a získal bronz na MS do 23 let. 

162 38