Závod na 1.500 metrů
Foto: Facebook - Matthew Centrowitz

VIDEO: Na paralympiádě běželi hned 4 běžci rychleji než olympijský vítěz!

Závod na 1.500 metrů

Zajímavý příběh se odehrál na paralympiádě v Riu. Zrakově postižení závodníci kategorie T13 překonali hned ve čtyřech olympijského šampiona z Ria, Matthewa Centrowitze ze Spojených Států. A to se upřímně vidí málokdy.

Olympijské finále v Riu byl závod dosti o taktice. Závodníci taktizovali celý závod a vyčkávali, aby mohli zaútočit na cenný kov. Nejšťastnější byl nakonec Američan Matthew Centrowitz, který protnul cílvou pásku ve velmi pomalém čase 3:50,00 min. Tohoto faktu mohl litovat také Čech Jakub Holuša, který jen těsně nepostoupil do finále. S touto taktikou mohl bojovat o kov nejcennější. 

V kategorii T13 na paralympiádě se závod tolik takticky neběžel, nicméně hned 4 závodníci překonali čas vítězného Centrowitze, který vyhrál v Riu olympijskou pátnistovku o necelý měsíc dříve. Vítězný Abdellatif Baka z Alžírska zvítězil v čase 3:48,29 min. Pod čas 3:50,00 min se dostali také stříbrný Henry Kirwa z Keni, Tamiru Demisse z Etiopie a také Fouad Baka z Alžírska, bratr čerstvého paralympijského vítěze. Jeho čas měl hodnotu 3:49,59 min.

Závod mužů na OLYMPIÁDĚ v Riu

Závod mužů na PARALYMPIÁDĚ V RIU

286 40