HC Škoda Plzeň

3. 3. 2017 se odehrálo poslední kolo extraligy ledního hokeje. V něm Chomutov na domácím ledě přivítal Hradec Králové, Liberec Mladou Boleslav. Brno zajelo do nedaleké Olomouce a Litvínov do Pardubic. Gladiátoři v O2 Aréně bojovali s Indiány. Třinec vyzval Vítkovice a Zlín Karlovy Vary.

1. ŠKODOVCE STAČIL BOD!

HC Sparta Praha 2:3nj HC Škoda Plzeň

Škodovka byla nejblíže k postupu do předkola play-off, jelikož jim stačilo v O2 Aréně vybojovat jen jediný body, což se jim nakonec podařilo. V páté minutě se do vedení dostali právě Indiáni, ale o šest minut později vyrovnal Kudrna. Po dvaceti minutách byl tak stav nerozhodný 1:1. Ve druhé části svojí šanci proměnil Buchtele, navrátilec pražské Sparty. Škodovka chtěla vítězství víc a tak se snažila, jak se dalo, nakonec ve 48. minutě Indrák vyrovnal a utkání dospělo do prodloužení a následně samostatných nájezdů, ve kterých uspěli hosté a vybojovali dva velmi důležité body.

Branky a nahrávky: 11. Kudrna (Piskáček, Uher), 29. Buchtele (Pech, Gernát) – 5. Procházka (Kratěna, Kvasnička), 48. Indrák (Stach, Kubalík), rozhodující sam. nájezd Indrák

2. OLOMOUC PORAZILA KOMETU, ALE I TAK SE DO PŘEDKOLA NEDOSTALA!

HC Olomouc 3:2nj HC Kometa Brno

Olomouc v posledním kole ELH přivítala Kometu Brno, která si  již v minulém kole zajistila přímý postup do čtvrtfinále, kde narazí na pražskou Spartu. Naopak Olomouc bojovala o předkolo, ale neměla to ve svých rukách. Na dálku fandila Varům a hlavně Spartě. Vytoužený cíl se pro Hanáky vyvíjel na jedničku, nejenom, že Jaroměřský Moru poslal do vedení, ale také Sparta i Energie vyhrávala. Ve druhé třetině navýšil náskok Vlach. Jihomoravané zlepšili svůj výkon a pořádně zabrali a to jim přineslo vyrovnání na 2:2. Za tohoto stavu skončila základní hrací část a utkání se muselo prodlužovat a následně rozhodly až samostatné nájezdy, ve kterých byl úspěšnější Zlín. Dva body proti Kometě ale na předkolo nestačily, jelikož Škoda též remizovala a vybojovala tak toužený bod!

Branky a nahrávky: 15. Jaroměřský (Burian), 33. R. Vlach (Herman), rozh. náj. Vlach - 38. O. Němec (Brabenec, M. Kvapil), 47. Dočekal (Mallet, Nečas)

3. ZLÍN PORAZIL ENERGII, ALE I TAK SE DO PŘEDKOLA NEDOSTAL!

PSG Zlín 3:2nj HC Energie Karlovy Vary

Karlovy Vary zajely až do dalekého Zlína. Energetici se v první třetině dostali do dvoubrankového vedení, ale Zlín postupně ve druhé a ve třetí třetině vyrovnal. Na stadionu Luďka Čajky se nakonec muselo prodlužovat a bylo již jasně, že si Zlín do předkola PO neprobojuje.  Ani prodloužení nepřineslo vítěze a na řadu musely přijít samostatné nájezdy, ve kterých uspěl Zlín. Energie, Pardubice, Olomouc a Zlín si zahrají play-out, které začíná již 7. 3. 2017.

Branky a nahrávky: 25. Kubiš (P. Holík, Blaťák), 54. Kubiš (Bukarts), rozhodující nájezd Bukarts – 1. Skuhravý (Vachovec, Davídek), 3. Flek (O. Beránek, Harant)