Český hokejista David Pastrňák
Foto: Facebook - David Pastrňák Official

Video: DAVID PASTRŇÁK dál řádí v NHL! Po dnešku vede tabulku střelců!

Český hokejista David Pastrňák

Kdy pak se tento mladík zastaví? 20 letý rodák z Havířova David Pastrňák vlétl do nové sezóny jako uragán. Po třech zápasech se vyhoupl do čela tabulky střelců a momentálně je nejproduktivnějším Čechem v NHL a druhým nejproduktivnějším hráčem vůbec. 

Útočník Boston Bruins by se tak teoreticky mohl stát i takovým pomyslným nástupcem Jaromíra Jágra, který též sbírá nespočet bodů v NHL. Davidovi je 20, nyní prakticky vede svůj týmu a kariérně má na kontě 29 gólů a 30 asistencí. 

V letošní sezóně však již během 3 zápasů nasbíral výborných 6 bodů. Již 4x skóroval a připsal si na své konto také 2 asistence. Nejlépe se mu povedl zápas proti Columbusu, kde nasbíral celkem 4 body za 2 góly a 2 asistence. S 6 body se nyní drží na 2. místě produktivity celého NHL. Lepší je pouze jeho týmový kolega Brad Marchand, který ke 2 gólům nastřádal skvělých 5 asistencí.

Kanadské bodování NHL k 18. 10. 2016 Zdroj: nhl.com

David se však díky dnešní trefě vyhoupl do čela tabulky střelců, kterou díky 4 trefám nyní opanuje společně se slovenským objevem letošního NHL Richardem Pánikem a také jedničkou posledního draftu Austone Matthewsem.

Tabulka střelců NHL k 18. 10. 2016 Zdroj: nhl.com

A co nám z této statistiky vyplývá? 3 zápasy a z toho 6 bodů pro Davida. Pokud bude pokračovat na stejné vlně, může se klidně stát, že by v letošní sezóně mohl atakovat i 100 bodovou hranici. 

ZDE SE PODÍVEJTE NA ŽIVOTNÍ ZÁPAS DAVIDA, KDE NÁSTŘÁDAL CELKEM 4 BODY

Autor: Jan Linha
604 64