veslaři Lukáš Podrazil a Jakub Helešic
Foto: facebook/czechpair

Veslaři získali tři medaile na Světovém poháru

veslaři Lukáš Podrazil a Jakub Helešic

Velmi povedený díl Světového poháru mají za sebou čeští veslaři. Z Bělehradu vezou jedno stříbro a dvě bronzové medaile.

Bravurně vstoupili do Světového poháru čeští veslaři a veslařky. Dvojskif lehkých vah ve složení Jiří Šimánek a Miroslav Vraštil vybojovali stříbrnou medaili. V závodě nestačili pouze na britskou posádku Petera Chamberse a Willa Fletchera. Celý závod si Češi s přehledem drželi druhou pozici. Třetí skončila polská posádka Jerzym Kowalsky a Milosz Jankowsky.

Dvojka bez kormidelníka, která na olympiádě v Riu obsadila sedmé místo, Lukáš Podrazil a Jakub Helešic, odjela velmi vyrovnaný závod a do cíle dorazila na parádním třetím místě. Před českou dvojici se dostali Britové Jacob Dawson a Matthew Rossiter. Na stříbrné pozici do cíle dorazila domácí posádka Nenad Bedik, Miloš Vasič.

Třetí medaili v Bělehradě vybojovaly olympioničky Lenka Antošová a Kristýna Fleissnerová. V závodě dvojskifů vybojovala dvojice bronzové medaile. Před české závodnice se dostaly dvě nizozemské posádky. První místo těsně uhájily Sophie Souwer s Inge Janssen o 77 setin vteřiny před Lisou Scheenaard a Marloes Oldenburg.

Úvodní podnik Světového poháru vynechal několikanásobný mistr světa Ondřej Synek a další závodníci ze světové špičky.

124 0