Hokejista a trenér Rostislav Vlach

Ve Zlíně to po prohře s Liberecem dost jiskřilo. Trenérské duo bylo nakonec odvoláno.

Ve Zlíně to fanouškům včera stačilo. Domácí ani náhodou na Tygry nestačili, po dvou třetinách prohrávali 0:4. Konečný výsledek byl ještě o něco horší – 0:5. Divácí po gólu na 0:5 pískali a odcházeli.

V první třetině se sice zdálo, že se domácím konečně podaří udržet krok s lepším týmem, ale to se změnilo ve druhé třetině, ve které domácí Zlín inkasoval hned tři krát. Problémem byl hlavně závěr třetiny. V 38. minutě skorovál Jelínek a o minutu později Bartovič. V třetí třetině tak bylo už skoro jasné, že Zlín skončí bez bodů. 4 minuty před koncem se trefil Lukáš Krenželok a připsal si druhý bod v zápase (1+1).

Po zápase s Libercem se fandové setkali před arénou a chtěli mluvit s vedením klubu. Zhruba 300 fanoušků uráželo vedení a chtěli konečně změnu. Netrvalo to moc dlouho a fanouškům se splnilo přání. Většina z nich chtěla změnu a ta přišla. S okamžitou platností byla odvolána trenérská dvojice Vlach a Jurík, nastupuje místo nich Svoboda (aktuální kouč juniorky) a Martin Hamrlík.

Hokejista a trenér Rostislav Vlach Zdroj: hokej.zlin.cz

Úkol nových trenérů Zlína je jasný. Mají konsolidovat tým a připravit ho na zbývající část sezóny.

Není to poprvé, co se zlínskému celku nepovedl start do sezóny. Už v posledním ročníku nezačali vůbec dobře, dlouho se nedostali z posledního místa. Nakonec ale vše dobře dopadlo a Zlín si zahrál do konce Play Off. Uvidíme, jestli se jim to podaří i v letošní sezóně. Zlín se musí obávat, jelikož jej zhruba za týden můžou přeskočit Olomouc, Karlovy Vary i Pardubice.

PSG ZLÍN – BÍLÍ TYGŘI LIBEREC 0:5 (0:1, 0:3, 0:1)

Branky a nahrávky: 7. Bulíř (Šimek, Ševc), 23. Radivojevič (Bulíř, Jelínek), 38. Jelínek (Lakatoš, L. Krenželok), 39. Bartovič (Bulíř, Svačina), 56. L. Krenželok (Lakatoš, Jelínek).