Valentino Rossi
Foto: www.yamaha-racing.com

Valentino Rossi si při tréninku zlomil nohu

Valentino Rossi

Valentino Rossi si ve čtvrtek večer při tréninku na enduro motorce zlomil nohu. Dle oficiální zprávy jeho týmu Movistar Yamaha si motocyklový závodník způsobil dislokovanou zlomeninu holenní a lýtkové kosti, načež byl převezen do nemocnice v Anconě, kde podstoupil operaci.

Incident se stal v jezdcově rodném městě Tavullia, kde trénoval s talenty z VR46 Riders Academy. Valentino Rossi měl pravou nohou zavadit o velký balvan. „Aby mohlo dojít ke zrentgenování úrazu, musela mu být rozřezána motokrosová bota,“ uvedl krátce po nehodě jeho otec Graziano Rossi.

Osmatřicetiletý jezdec byl nejdříve ošetřen v nemocnici v Urbině, následně byl převezen do Ancony. Tam jej mezi druhou a třetí hodinou ráno operoval doktor Raffaele Pascarella, který mu zlomeninu zafixoval pomocí kovového intramedulárního hřebu.

Valentino Rossi v nemocnici Zdroj: www.twitter.com Pilot doufá, že se k závodění bude moci brzy vrátit. „Operace proběhla dobře. Když jsem se ráno vzbudil, cítil jsem se už lépe. Rád bych poděkoval personálu Ospedali Riuniti v Anconě, zvláště pak profesoru Pascarellovi, jež mě operoval. Je mi moc líto, co se stalo. Udělám, co bude v mých silách, abych se na motorku vrátil co nejdříve.“

Obdobné zranění si Valentino Rossi přivodil naposled v roce 2010. Tehdy jej zlomená noha, kvůli které šest týdnů pauzíroval, připravila o čtyři závody. Italská média uvádějí, že i tentokrát bude muset pilot vynechat přinejmenším závody na domácí trati v Misanu a ve španělském Aragónu. Nastoupit by pravděpodobně mohl až do Velké ceny Japonska, která se koná 15. října v Motegi.

Nehoda tak v podstatě jezdce vylučuje z boje o titul mistra světa. Na prvního Andrea Doviziosu momentálně ztrácí 26 bodů, vzhledem k jeho absenci v nadcházejících závodech se však tento rozdíl s největší pravděpodobností ještě navýší.

Autor: Andrea Štipčáková
577 0