Valentino Rossi
Foto: www.yamaha-racing.com

Valentino Rossi po Austrálii: „Měl jsem potenciál na to bojovat s Márquezem"

Valentino Rossi

Valentino Rossi si po Velké ceně v australském Phillip Islandu stěžoval na Andreu Iannoneho, kvůli jehož bláznivým manévrům ztratil dle jeho slov kontakt s pozdějším vítězem závodu Marcem Márquezem.

„Myslím, že jsem měl potenciál na to bojovat s Márquezem až do konce, jezdil jsem rychle,“ řekl novinářům Valentino Rossi, jenž ztratil v cíli na lídra šampionátu 1,799 sekundy. „V jednu chvíli jsem byl v perfektní pozici a mohl se před něj dostat, pak se tam ale jako šílenec přiřítil Iannone a Márquez nám ujel,“ vysvětloval italský jezdec.

V Austrálii došlo k několika velmi těsným předjetím, mnoho jezdcům připomněl závod jejich souboje v Moto 3. „Level agrese vzrostl, kontakty jsou také čím dál častější. Může za to příchod mladých pilotů z Moto 2,“ myslí si Valentino Rossi. „Naštvete se, ale stejně s tím v důsledku nic nezmůžete. Je to hra, a pokud v ní chcete zůstat, musíte ji hrát.“

Osmatřicetiletá legenda si v závodě na Phillip Islandu dojela pro své první pódiové umístění od operace zlomené nohy. V průběžném pořadí si pak Valentino Rossi drží se 188 body čtvrtou příčku.

Autor: Andrea Štipčáková
511 8