Ondřej Synek
Foto: Facebook - Ondřej Synek

V Riu zlobí vítr, Knapková má díru v lodi

Ondřej Synek

ejen pořadatele, ale samotné sportovce zlobí v brazilském Riu velmi silný vítr. Kvůli větru byly dnes zrušeny všechny opravní jízdy ve veslování. To ovšem není jediný sport. 

Ve veslování navíc došlo k nepříjemné situaci, do které se dostala olympijská vítězka z Londýna Mirka Topinková Knapková. Ta při odjezdu na trénink ani nedojela do dráhy a kvůli silnému větru a velkým vlnám se převrhla. Záchranáři ji pak museli tahat z vody. Mirka sama potvrdila, že je v pořádku kromě mírného štípání v očích kvůli slané vodě. K újmě však přišla její loď. Záchranáři, když vytahovali její loď, tak ji poškodili a udělali do ní 2 díry. Naštěstí se nejedná o závažný problém. Generální sekretář českého veslařského svazu potvrdil, že díry jsou již zalité, zítra bude na řadě přelakování a loď bude opravena a plně připravena k závodu.

Vítr zlobí i další závodníky. Kvůli silným poryvům byly již odloženy některé tenisové zápasy a také kvalifikační jízdy vodních slalomářů,  kterých se dnes mají zúčastnit také Jiří Prskavec a Vítězslav Gebas.

Prasklina v lodi Mirky Topinkové Knapkové Zdroj: ASC Dukla

22420 20