Český veslař Michal Plocek
Foto: Facebook - Michal Plocek

TRAGÉDIE: Zemřel talentovaný český skifař Michal Plocek

Český veslař Michal Plocek

Ještě na podzim získal Michal Plocek velkou medaili do své sbírky z MS do 23 let. Následně jsme s Michalem dělali na iSport365 rozhovor o jeho sezóně. A on spřádal plány na tu novou. 

Tuto zprávu dnes přinesl český veslařský svaz na svém webu veslo.cz. O úmrtí informoval veřejnost pan Zdeněk Paroulek.

Policejní mluvčí v Praze prozradila, že Plockovo tělo bylo nalezeno v loděnice včera okolo 18. hodiny večer. Jeden ze zdrojů portálu iDnes, který se nepřál být jmenován, prozradil, že se mohlo jednat o sebevraždu. 

Vynikající reprezentant Michal Plocek, špičkový světový skifař, byl v pondělí večer nalezen v loděnici Dukly Praha bez známek života. Český veslařský svaz tuto tragédii zatím nechce blíže komentovat, příčina úmrtí je předmětem šetření Policie ČR.

Skifařský juniorský mistr Evropy i světa z roku 2012 získal také svůj další mistrovský titul na skifu – tentokrát v roce 2014 na světovém šampionátu veslařů do 23 let ve Varese. Letos se ve stejné disciplíně stal akademickým mistrem světa. Před nedávnem získal v Monaku jako člen posádky čtyřky s kormidelníkem Michal Plocek, Vojtěch Řimák, Adam Štěrbák, Matyáš Klang s Radkem Šumou titul mistra světa v příbřežním veslování.

Vedle toho za svůj krátký závodnický život získal i mnohé další úspěchy. Na dvojskifu s Davidem Jirkou vybojoval na závodě Světovém poháru 2015 na Bledu bronz, medaili stejného kovu získal i na dvojskifu s Matyášem Klangem na letošní olympijské kvalifikaci v Lucernu. Třetí místo obsadil také na letošním mistrovství světa do 23 let v Rotterdamu.

Velmi ceněným výsledkem bylo letošní čtvrté místo mezi elitními skifaři na Světovém poháru v Poznani. Opakovaně úspěšný byl rovněž v Jarním skulérském závodě Rösslera-Ořovského nebo v distančním závodě na 11 kilometrů v italském Turíně – v SilverSkiffu.

V osobním životě byl Michal citlivý a milý kluk, který nikterak neskrýval svou ctižádostivost dosáhnou co nejlepší sportovních výsledků. Plocíno, budeš nám moc chybět. Sbohem!

(Text Zdeněk Paroulek)

Za celý redaktorský tým vyjadřujeme upřímnou soustrast pozůstalým. 

Michale, byl jsi skvělý, dosáhl si během své krátké kariéry na úžasné úspěchy! Odpočívej v pokoji!

Autor: Jan Linha
3311 332