Ondřej Synek
Foto: Facebook - Ondřej Synek

Topinková a Synek s přehledem do semifinále

Ondřej Synek

Dnešní veslařský program nabízí z českého pohledu čtvrtfinálové a semifinálové jízdy, kde na startu jsou všechny české lodě. Na jezeru v Riu dnes panuje celkem příjemné počasí. Nefouká vítr a na jezeru nejsou ani vlny, které dělaly dříve veslařům velké problémy.

Na úvod vyjeli čeští skifaři. Ondřej Synek si s přehledem pohlídal postup do semifinále z druhého místa. Na úvod se držel na vedoucí pozici. Nicméně v druhé polovině závodu mírně zvolnil a pustil před sebe novozéandského veterána Mahe Drysdala. Tito dva tak na sebe nenarazí v semifinále, ale až v případném finále.

Téměř identicky si počínala Mirka Topinková Knapková. Stejně jako Ondra se v první polovině trati držela na vedoucí pozici a věděla, že i průměrná jízda bude s přehledem stačit na postup do semifinále. A proto také mírně zvolnila a pustila před sebe svoji velkou sokyni v boji o přední příčky Emmu Twigg z Nového Zélandu.

Dvojce bez kormidelníka Lukáši Helešicovi s Jakubem Podrazilem se postoupit do finále A nepodařilo. První kilometr se drželi v kontaktu s nejlepšími. Bohužel v druhém kilometru, který bývá jejich silnější, nestačili a propadli se až na šesté místo. Znamená to tedy, že se představí ve finále B, kde budou bojovat o 7. až 12. místo. 

Stejný osud potkal také ženský dvojskif Lenku Antošovou s Kristýnou Fleissnerovou. Holky se sice zpočátku držely v popředí, ale postupně se začaly propadat. Do cíle dojely stejně jako mužská dvojka bez kormidelníka na šestém místě a budou bojovat ve finále B. 

Česká čtyřka bez kormidelníka lehkých vah ve složení Miroslav Vraštil, Jiří Kopáč, Jan Vetešník a Ondřej Vetešník také nestačila na silnou konkurenci a bude se též prát ve finále B. Budou se alespoň snažit vylepšit 11. místo, na které dosáhli před 4 lety na hrách v Londýně. 

5322 2