Moto GP
Foto: motogp.hondaracingcorporation.com

TOP 8 nejzábavnějších momentů v MotoGP v roce 2017

Moto GP

Stejně jako v jiných sportech často dochází i v MotoGP k více než úsměvným situacím. Web isport365.cz pro vás vybral osmičku těch nejvtipnějších momentů, o které se závodníci postarali v roce 2017.

Marc Márquez vs. Andrea Iannone aneb Jak se zbavit soupeře?

Marc Márquez jednoznačně patří mezi nejrychlejší jezdce v kvalifikacích. Vědomi jsou si toho i jeho soupeři, kteří s ním někdy jen stěží drží krok. Andrea Iannone měl v úmyslu se v Austrálii nechat úřadujícím mistrem světa vyvézt a dosáhnout tak lepšího kvalifikačního umístění. Jeho plán však Španěl brzy prokoukl a svého pronásledovatele se zbavil velmi kuriózním způsobem. Vše zaznamenaly televizní kamery a na sociálních stránkách MotoGP vyšlo záhy video, kterým se bavil celý motocyklový svět.

Kuriózní pád Álvara Bautisty

Pády jezdců jsou během závodních víkendů na denním pořádku. V pomyslné soutěži o nejpomalejší pád ze všech vede po letošním druhém tréninku třídy MotoGP v Katalánsku španělský závodník Álvaro Bautista, který nestihl ani pořádně vyjet z kačírku, a už byl opět zemi.

Když nevíte, jak silní jste…

Během druhého tréninku v rámci malajské Velké ceny vyvolal i diváků smích Johann Zarco. Francouz se po pádu v osmém kole pokusil svou motorku dostat zpět na trať. Dokázal ji sice postavit, na dvou kolech svůj stroj však dlouho neudržel.

Jak se dostat do boxů?

Když se Marc Márquez vracel po rozhovorech po kvalifikaci třídy MotoGP do svého boxu, nemohl se dostat dovnitř. Nepomáhalo ani klepání, a tak si musel poradit sám.

Jaký layout trati je ten správný?

Jack Miller viděl v prvním tréninku na Velkou cenu Katalánska černou vlajku. Australan byl zmatený ze změněného layoutu trati a nevěděl, po které části trati má jezdit. Pomoci se mu snažili Marc Márquez a Cal Crutchlow, kteří mu ukazovali, ať jede za nimi. Jack následně zajel do boxů, kde mu bylo vysvětleno, který layout okruhu je pro MotoGP ten správný.

Mattia Pasini a jeho nepovedený skok

O zábavné momenty nebylo nouze ani ve třídě Moto2. Když si Mattia Pasini šel pro cenu pro nejlepšího jezdce závodu, neodhadl délku skoku a místo na bedně skončil pod ní.

Bitka v kačírku

Zbývalo 22 kol do cíle, když smetl v závodě v Jerezu Álvaro Bautista Jacka Millera. To Australana rozzuřilo natolik, že poté, co se jeho španělský kolega ze země zvedl, shodil jej do kačírku znovu, a ještě mu kopl do motorky. Teď už se mohou oba incidentu zasmát, tehdy jej však řešila i jury, která Jacku Millerovi za jeho chování uložila pokutu 1000 Euro.

Marc Márquez a jeho pád v paddocku

Marc Márquez se letos stal nejvíce padajícím jezdcem na továrním motocyklu. Velká smůla se jej držela i během domácí Velké ceny Katalánska, v níž skončil v kačírku celkem pětkrát. K oněm pádům pak přidal i jeden v paddocku, když při přesedání z jednoho stroje na druhý zakopl o startovací zařízení. „Pak jsem vyjel na trať a znovu spadl. Říkal jsem si ‚Co se děje? Já chci už domů!',“ uvedl tehdy.

319 12