Ondřej Synek
Foto: Facebook - Ondřej Synek

Synek vybojoval bronz, Knapková sedmá

Ondřej Synek

Český skifař Ondřej Synek získal pro Českou republiku na letních olympijských hrách v brazilském Riu třetí medaili. Ve finále dojel třetí a po Jiřím Prskavcovi je druhým českým bronzovým medailistou na těchto hrách.

Ondřej Synek postoupil s přehledem ze všech předešlých závodů až do finále, kde chtěl útočit na titul olympijského šampióna, který mu stále schází. Bohužel ani na čtvrtý pokus se mu to nepovedlo. 

Již od začátku se pohyboval v čele Chorvat Damir Martin, kterého Ondra s přehledem v semifinále porazil. Ondra se držel na druhé pozici a všemu přihlížel třetí Novozélanďan Mahe Drysdale.

Závod se začal lámat v druhém kilometru. Drysdale výborně zrychlil a dostal se i před Chorvata Martina do čela závodu. Ondra byl v ten moment na třetím místě a snažil se dojet alespoň na Martina. Chorvat však Ondrův útok odrazil a navíc předvedl neuvěřitelný finiš, ve kterém téměř porazil Drysdala. Rozhodovat musela až cílová fotografie, na které byl Drysdale v cíli rychleji snad jen o pár centimetrů či dokonce milimetrů. Ondra Synek dojel na třetí pozici.

Získal tak svoji již třetí olympijskou medaili. Po stříbru v Pekingu a medaili stejného kovu z Londýna, tentokrát bere bronzovou medaili. Vybojoval tak pro Českou republiku celkově třetí medaili v Riu, z toho druhou bronzovou. 

Mirce Knapkové Topinkové se včera bohužel nevydařilo semifinále a do velkého finále, aby mohla bojovat o medaile, nepostoupila. Dnes ve finále B však dominovala prakticky od startu a s přehledem si dojela pro vítězství ve finále B a obsadila konečnou sedmou pozici. 

Ondřej Synek s bronzovou olympijskou medailí z Ria Zdroj: Vysílání ČT

Ondřej Synek na pódiu. Zleva: Damir Martin, Mahe Drysdale, Ondřej Synek Zdroj: Vysílání ČT

Těsný finiš Maheho Drysdala a Damira Martina Zdroj: BBC

369 40