Český veslař Michal Plocek
Foto: Facebook - Michal Plocek

Synek a Knapková mají své nástupce. Plocek má z MS bronz!

Český veslař Michal Plocek

Na mistrovství světa v nizozemském Rotterdamu není letos sice kompletní česká špička, ale ani tak neodjede Česká republika s prázdnou. A to díky nové vycházející skifařské hvězdě Michalu Plockovi.

Mladík bojoval ještě loni a také letos na jaře v kvalifikaci na letní olympijské hry do Ria. Loni to Michalovi těsně uniklo po boku českého veterána a stříbrného medailisty z LOH 2004 z Athén, Davida Jirky. Letos skončil po boku Matyáše Klanga na první nepostupové pozici a tak o něm můžeme říci, že právš jemu unikla účast na hrách asi nejtěsněji, jak to jen šlo. Nicméně letos na MS se prezentoval výbornou formou.

V kategorii do 23 let postupoval od rozjížděk až po semifinále velmi hladce až do finále A, kde chtěl bojovat o medaili. A to se mu povedlo. Závod suverénně ovládl stylem start-cíl Němec Tim Ole Naske. Boj o stříbro byl ale zajímavější. Plocek se o ně přetahoval společně s Polákem Szmyczekem. Nakonec byl v poslední pětistovce úspěšnější Polák. Michal se však mohl radovat z obrovského úspěchu - bronzové medaile. Jeho nejúspěšnějším rokem byl bezesporu ten olympijský před 4 lety, kdy se Michal stal juniorským mistrem světa i Evropy. Nyní mu tak přibyla i první medaile mezi těmi "staršími". 

Mezi ženami postoupila v kategorii do 23 let do finále skifařka Lucie Žábová. V první polovině závodu se sice ještě držela na dohled těm nejlepším. V té druhé však začala ztrácet a dojela šestá. Ovšem již postup do finále byl pro Lucku obrovský úspěch.

Ve skifu nám tak rostou nástupci českých olympioniků. Nemusíme se tak bát, že když Ondra Synek nebo Mirka Topinková se rozhodnou odejít do sportovního důchodu, že nebudou mít zastoupení. A Michal i Lucka nejspíše svedou s Mirkou i Ondrou boj o účast na každé mezinárodní regatě, možná i za 4 roky budou bojovat o účast na OH v Tokiu.

284 143