Sparta slaví gól

Sparta roznesla osmnáctinásobného mistra Itálie!

Fotbalová Sparta má za sebou náročný týden. Prohra v derby, konec trenéra Ščasného na lavičce a série vyjednávání o novém kouči. Hráči se ovšem museli soustředit jen na fotbal, dnes je totiž čekal slavný Inter Milán.

Začátek byl pro Spartu skvostný. Už v 7. minutě se dokázal po chybě italské obrany prosadit Václav Kadlec a bylo to 1:0. Letenští se prezentovali náročným fotbalem, jenž zahrnoval zejména rychlé napadání a spoustu osobních soubojů. Ve 25. minutě se perfektně povedla standartní situace. Frýdek rychle rozehrál na volného Václava Kadlece a ten se opět nemýlil, 2:0! O deset minut později mohl Václav Kadlec zkompletovat hattrick, Murillo však perfektně zasáhl před výborně mířícím centrem. Inter v 1. poločase prakticky nic nepředvedl a Sparta bezpečně pohlídala vedení do poločasu.

Druhý poločas začal opět lépe český vicemistr. Holzer hledal povedeným centrem Karavajeva, tomu chyběly centimetry. V 51. minutě měl opět velkou šanci na hattrick Václav Kadlec, jeho lob ovšem letěl vysoko nad bránu. Až v 62. minutě se k první šanci dostal Inter, střelu Palacia z úhlu si ale Koubek pohlídal. V 71. minutě si však Palacio spravil chuť. Po nešťastném odrazu od Sáčkovy nohy se útočník Interu ze samostatného úniku nemýlil. V 75. minutě se ovšem nechal vyloučit milánský Ranocchia a Spartě se hned mohlo dýchat lépe. Hned z následující standartní situace se navíc prosadil Holek a bylo to 3:1! V 88. minutě spálil velkou šanci Éder a o vítězi bylo jasno.

Sparta si tak připsala první tři body do tabulky skupiny Evropské ligy. Mají letenští šanci postoupit? A měl by dostat šanci trenér Holoubek?

AC Sparta Praha 3:1 (2:0) Inter Milán

Branky: Branky: 7. V. Kadlec (Dočkal), 25. V. Kadlec (Frýdek), 76. Mario Holek (Mazuch) – 71. Palacio

AC Sparta Praha: Koubek – Karavajev, Mario Holek, Mazuch, Michal Kadlec (73. Pulkrab) – Čermák (88. Lafata), Frýdek (66. Juliš), Sáček, Holzer – Dočkal (C) – V. Kadlec.

Inter Milán: Handanovič – D'Ambrosio (56. Ansaldi), Ranocchia, Murillo, Miangue – Melo, Gnoukouri (70. Icardi) – Candreva (63. Perišić), Banega, Éder – Palacio (C).

Autor: Jirka Vokřál