Inter vs. Sparta

Sparta přišla o bod s Interem těsně před koncem

Poslední utkání tohoto kalendářního roku sehrála pražská Sparta na půdě slavného Interu Milán. Letenští už byli před zápasem jistými postupujícími, Inter naopak věděl, že postoupit dál nemůže.

Zápas začal ve velmi pomalém tempu. První zajímavá situace přišla v 11. minutě, pumelice Édera mířila jen těsně nad. Sparta působila velmi těžkopádně a pasivně a ve 23. minutě byla za svou neaktivitu potrestána. Po krásné kombinaci Interu se ke střele dostal Éder, jehož střelu ještě Koubek vyrazil, proti důrazné dorážce stejného hráče však sparťanský brankář neměl šanci. Sparta se za celý první poločas nedostala k jediné střele na bránu, jelikož Inter předváděl velmi zodpovědný výkon.

Do druhého poločasu nastoupila „nová“ Sparta. Hráči svěřence Holoubka byli velmi aktivní a konečně se také dostávali k ofenzivním akcím. První střelu na bránu sice Sparta zaznamenala až v 54. minutě, mrzet jí to ovšem opravdu nemuselo. Po centru Dočkala, pro něhož to byla už 6 asistence v tomto ročníku Evropské ligy, si naskočil na centr Mareček a pěknou hlavičkou z hranice vápna srovnal na 1:1. O deset minut později mohlo být ještě veseleji. Opět Bořek Dočkal poslal míč do vápna a míč si hledal David Lafata, který byl v pokutovém území stažen, a byla nařízena penalta. Penaltu kopl Dočkal do dolního růžku brány Interu, brankář Carrizo však pohotovým zákrokem střelu vyrazil mimo a skóre tak zůstalo neměnné. V 72. minutě se připomenul také aktivní Éder, Koubek ve sparťanské bráně ale vystavil jeho střele stopku. Po neproměněné penaltě přebral otěže utkání znovu Inter a byl čím dál tím více nebezpečný. V 90. minutě tento fakt bohužel pro Spartu potvrdil opět Éder, který si míč šikovně zpracoval na hranici pokutového území a přízemní střelou nedal Koubkovi šanci.

Sparta tak bohužel poslední utkání skupinové fáze Evropské ligy prohrála, se ziskem 12 bodů přesto končí v těžké skupině první!

Na poslední zápas tohoto kalendářního roku vyrazilaa také velmi početná skupina fanoušků Sparty.

Branky: 23. Éder, 90. Éder – 54. Mareček (Dočkal)

Inter Milán: Carrizo – Murillo, Andreolli (C), Ranocchia, Miangue – Ansaldi, Melo – Éder, Biabiany – Pinamonti (80. Bakayoko), Palacio (46. Perišić).
Náhradníci: Berni – Santon, Perišić, Nagatomo, Zonta, Bakayoko, Eloge Koffi.

AC Sparta Praha: Koubek – Karavajev, Mazuch, Michal Kadlec, Nhamoinesu – Juliš (88. Dudl), Mario Holek, Mareček, Čermák (79. Sáček) – Dočkal, Lafata (C) (74. Pulkrab).
Náhradníci: Miller – Sáček, Pulkrab, Dudl, Havelka, Milan Kadlec.