Sokol Grand Prix de Gymnastique ve sportovní gymnastice
Foto: Pavel Němec

Soutěž smíšených párů v Brně vyhráli Emily Little a David Jessen

Sokol Grand Prix de Gymnastique ve sportovní gymnastice

Netypické soutěži ve sportovní gymnastice, která ale letos oslavila už dvacáté výročí, se zúčastnilo deset smíšených párů. 

V úvodním kole si každý gymnasta a každá gymnastka vybrali dvě nářadí, na nichž předvedli svá umění. Osm nejlepších párů pak postoupilo do semifinále, kde začínali závodit opět od nuly a už cvičili pouze na jednom nářadí. Do finále měly dle původních plánů postoupit čtyři nejlepší dvojice, ale protože dva páry získaly stejný počet bodů, ve finále se nakonec utkalo pět párů. A opět se začínalo od nuly. I přes pád na hrazdě po dvou povedených těžkých prvcích se z vítězství radoval jediný letošní český gymnastický olympionik David Jessen a jeho závodní partnerka Emily Little. S australskou reprezentantkou se syn bývalé medailistky z mistrovství světa Hany Říčné domluvil na účasti v soutěži přes facebook a osobně se setkali až v Brně. Druhé místo v soutěži obsadil ukrajinský pár Fedorova, Petrenko a na třetí stupínek vystoupala Rakušanka Mader soutěžící se svým krajanem Kopeinikem.

Sokol Grand Prix de Gymnastique ve sportovní gymnastice Zdroj: Pavel Němec

Ještě před vyhlášením výsledků se s aktivní kariérou přišla rozloučit dvojnásobná olympionička Kristýna Pálešová. Společně se svojí trenérkou Kateřinou Janečkovou obdržely kytice jako poděkování za dlouholetou úspěšnou reprezentaci České republiky.

Kristýna Pálešová se loučí s kariérou Zdroj: Pavel Němec

218 15