Česká smíšená štafeta ve složení Puskarčíková, Vítková, Šlesingr a Krčmář obsadila ŠESTÉ místo. O lepší výsledek je připravily dvě trestná kola. Pro zlato si dojela štafeta Francie, před Německem. Bronz vybojovala štafeta Ukrajiny.
Poslední závod ve finském Kontiolahti v rámci předposlední zastávky Světového poháru odstartovala s číslem sedm Eva Puskarčíková. Ta má za sebou jen sprint, ve kterém obsadila až 63. místo. V prvním běžeckém okruhu jela Eva vyrovnaně, v pořadí byla sice „až" patnáctá, ale to na úvod závodu nic neznamenalo. Celé pole jelo ve vláčku za sebou, odstup první a poslední závodnice bylo 15 vteřin. Střelba v leže byla od Evy parádní a velmi rychlá (třetí nejrychlejší střelba). Ze střelnice odjížděla pátá s mankem 6 vteřin na první Marii Dorin-Habert. Obrovské problémy měla Norka Olsbu, která musela na dvě trestné kola. Na trati se Eva držela stále na pátém místě, její ztráta na první Francouzku ale narůstala. Při střelbě ve stoje se biatlonistky vyrovnávaly s nepříjemným větrem. Eva minula jen jeden terč, který dokázala opravit až na třetí pokus. Ze střelnice odjížděla na osmém místě. Na trati stejně jako většina biatlonistek nabrala dalších několik vteřin a štafetu předávála na desátém místě.
Jako druhá vyběhla na trať Veronika Vítková se ztrátou 38 vteřin na první Francii. Na trati si Verča vedla slušně, polepšila české štafetě na sedmé místo a stáhla z náskoku necelých pět vteřin. Parádně jela i štafeta Slovenska, která figurovala na druhém místě! Vítková měla obrovskou chuť závodit a postupně stahovala další a další vteřinky. Na střelnici přijela v kontaktu šesti závodnic. Střelba v leže se však Verče nepovedla, ani tři náhradní náboje nestačily na opravu dvou chyb a česká biatlonistka musela kroužit 150 metrů navíc. Ze střelnice odjela na 12. místě se ztrátou téměř jedné a půl minuty. Svou ztrátu se snažila zmenšit na trati, české štafetě polepšila o jednu příčku a desáté Rusko bylo nadohled. Stojka byla od Veroniky mnohem lepší, česká závodnice tentokrát minula jen jednou a svou chybu hned opravila. Štafetě polepšila na šesté místo, její ztráta stále činila minutu 24 vteřin. V posledním běžeckém okruhu před sebe Vítková pustila ruskou závodnici.
Mužskou část odstartoval Michal Šlesingr. Ztráta na Francii narostla na jednu minutu 30 vteřin. Šlesingr se brzy dostal před štafetu Běloruska na šestou příčku. Jeho odstup od Francouze Destieuxe se však prakticky nezměnil. Střelba v leže byla od Michala celkem rychlá i s jedním dobíjením strávil na stavu 32 vteřin. Do druhého běžeckého okruhu vybíhal na šestém místě. Jeho ztráta na Francii klesla o 17 vteřin na 1:13,6 min. Běžecky je na tom Šlesingr výborně - český biatlonista ubral dalších osm vteřin. Při nejtěžším stoupání činila jeho ztráta „už" jen jednu minutu. Druhá střelba se Michalovi povedla fantasticky, čistý zápis ho posunul na páté místo těsně za ruského závodníka. Do nejtěžšího kopce prakticky vyskákal a posunul se na čtvrté místo, z kterého taky předával.
Michal Krčmář vyrážel se ztrátou deseti vteřin na čtvrtou Ukrajinu, Česko bylo ve hře o medaile! Jeho ztráta na první Francii sice narostla o pár vteřin, ukrajinského závodníka měl Michal Krčmář stále na dohled, postupně na něj však začal dotírat Rus Garaničev. Střelba v leže ale Michalovi vůbec nevyšla podle představ, český reprezentant musel na jedno trestné kolo. V pořadí klesl na páté místo a jeho ztráta se přehoupla přes jednu minutu pětatřicet vteřin. Na trati bojoval s Norem Svendsenem. Závěrečná střelecká položka znamenala pro Michala Krčmáře další dvě dobíjení. V posledním běžeckém okruhu se snažil uhájit šesté místo před štafetami Itálie a Slovenska, což se nakonec i povedlo.
Výsledky
1. Francie 1:11:34,5 hod (0+9)
2. Německo +11,0 s (0+10)
3. Ukrajina +27,1 s (0+6)
.
6. Česká republika +1:22,4 min (2+13)