Michal Krčmář
Foto: www.facebook.com/mkrcmar23

Skvělý Michal Krčmář znovu v Top 10!

Michal Krčmář

Druhý vytrvalostní závod sezóny mají za sebou i čeští biatlonisté, kteří startovali ve složení Moravec, Krčmář, Šlesingr, Václavík a Soukup. Favoritem závodu byl jako obvykle Francouz Martin Fourcade přestože se mu v Anterselvě nedaří. Jenže tentokrát to bylo jinak, navzdory dvou trestným minutám dokázal obdsadit druhé místo. Sesadit ho dokázal jenom Rus Anton Šipulin. Nejvíc se z Čechů dařilo Michalu Krčmářovi, který se znovu probojoval do Top 10! S jednou chybou obsadil skvělé osmé místo!

Ondřej Moravec se startovním číslem devět rozjel závod poměrně volně a nikam se vyloženě nehnal. Na první střelecké zastávce bohužel neskolil dva terče a hned z úvodu si připsal dvě trestné minuty. Na druhé zastávce to bylo o chlup lepší, pouze jeden terč zůstal nevybílen. Nakonec se však Ondra nuly dočkal. Na třetí zastávce strefil všech pět terčů, teď už jen pohlídat oblíbenou stojku. Střelbu zahájil vyrovnaně a v rytmu, jenže poslední střela šla mimo. V součtu to pro Ondru znamenalo čtyři trestné minuty a konečné 57. místo.

Michal Krčmář, který startoval jako 24. závodník, rozjel závod o trochu rychleji než Ondra. Na druhém mezičasu ztrácel 20 vteřin na nejrychlejšího Martina Fourcada. První střelbu v leže však zvládnul bravurně a stoupal pořadím. A ani na druhé zastávce neudělal ani jedinou chybu, i když si dával dlouho záležet. Stupně vítězů byly na dohled. V polovině závodu se držel Michal na vynikajícím čtvrtém místě! A na druhé ležce znovu za nula a jel o stupně vítězů! Jednalo se už o sedmou čistou položku v řadě. Teď ještě zvládnout záveřečnou položku! Michal bohužel minul jeden terč, ale stále bojoval o skvělý výsledek. Poslední běžecký okruh zvládnul Michal bravurně a nakonec vybojoval další umístnění v elitní desítce, konkrétně 8. místo!

Michal Šlesingr chtěl napravovat poslední nevydařenou zastávku, kdy po několika letech nepostoupil do stíhacího závodu. Na start se postavil s číslem 48. Z Čechů rozjel závod nejrychleji, figuroval v první desítce. Jenže ani tentokrát se mu nepodařila ležka. Stejně jako Ondra připsal dvě trestné minuty. Bohužel na stojce předvel stejný výkon, a v polovině závodu měl už čtyři trestné minuty. Michalovi se střelba moc nepovedla. Bohužel Boušek ani třetí střelbu nedokázal zastřílet čistě a připsal další chybu. Závěrečná položka znamenala další dvě chyby - v celkovém souštu 7 trestných minut. Pro Michala to nebyl povedený závod. V cíli byl hluboko v poli poražených na 85. místě.

Další zkušenosti a body do SP vyrazil sbírat s číslem 72 i mladý Adam Václavík. První střelbu absolvoval s jednou chybou a propadl se mimo bodované pozice. A první stojka nepřinesla zlepšení. Dva terče zůstaly neskoleny a pro Adama to znamenal další propad. Druhá ležka však byla čistě odstřílena a Adam stále bojoval aspoň o pár bodů do hodnocení SP. Bohužel Adam na poslední zastávce netrefil dva terče a dnes z toho body do SP nebyly. V cíli obsadil konečné 70. místo.

Jaroslav Soukup vyrazil do závodu jako poslední z Čechů se startovním číslem 86. Jarda se snažil vylepšovat nepovedené závody z minula. A začal velmi dobře. Všech pět terčů poslal dolů a jel v první dvacítce. Třetí položku zahájil velmi dobře a na vytrvalostní závod celkem rychle. Bohužel poslední střela šla mimo, ale Jarda stále bojoval o bodované pozice. Na čtvrté zastávce sice netrefil jeden terč, ale stále tu byla naděje na pár bodů do hodnocení SP. Na poslední běžecký úsek vyrážel 33. Jarda se snažil seč mohl a nakonec to těsně stačilo. V cíli byl na poslední bodovaném 40. místě.

Výsledky

1. Anton Šipulin (RUS) 50:38.1 min (1)

2. Martin Fourcade (FRA) +41.0 s  (2)

3. Sergey Semenov (UKR) +56.8 s (1)

.

8. Michal Krčmář (CZE) +1:29.8 min (1)

40. Jaroslav Soukup (CZE) +4:51.2 (3)

57. Ondřej Moravec (CZE) +5:51.6 min (4)

70. Adam Václavík (CZE) +6:39.3 min (5)

85. Michal Šlesingr (CZE) +8:17.2 min (7)

308 436