Sparta vítězí

Skvělé vítězství pro Spartu!

Fotbalová Sparta se potýká s velkými problémy. V domácí lize prohrála klíčová utkání se Slavií a Viktorií Plzeň. Kádr je okleštěný na minimum. Přesto letenští drží jako jediní vysoko vlajku českého fotbalu na evropské úrovni!

Sparta sice prohrála první zápas v Evropské lize s anglickým Southamptonem, vyhrála ovšem další dva duely proti Interu Milán a Hapoelu Be'er Sheva. Odveta s izraelskou Be’er Shevou začala pro Spartu špatně. Už v 6. minutě mohla prohrávat, velkou šanci Miguela Victóra ovšem zlikvidoval skvělý Koubek. Ve 23. minutě byl na pomezí velkého vápna Izraelců faulován Dočkal a právě sparťanský hráč s číslem 9 se postavil k rozehrání následného přímého kopu. Jeho přízemní rána sice mířila na brankáře Goreshe, střela byla tečována Bittonem a zapadla do odkryté branky, 1:0! O 4 minuty později mohlo být ještě veseleji, prudká rána Marečka ale mířila těsně vedle branky. Ve 38. minutě předvedla Sparta fotbalovou lahůdku. Těžkou přihrávku si mezi vápnem a postranní lajnou zpracoval Juliš, který přiklepl Karavajevovi, jenž neváhal poslat balon po zemi do vápna na Dočkala. Ten už měl spoustu času najít Lafatu před prázdnou brankou a bylo jasno, 2:0!

Druhý poločas začala Sparta přesně opačně, než ten první. Kontrolovala hru a hrozila z nebezpečných brejků. V 72. minutě se na hřiště za Spartu dostal teprve 17 letý mladík Václav Dudl. O 6 minut později mohl Dudl také skórovat, jeho šikovná střela letěla těsně nad horní tyč branky. V 80. minutě mohl zvýšit náskok Sparty Mareček, z hranice vápna ovšem opět nenamířil střelu mezi tři tyče Goresheho brány. První velká šance izraelského celku přišla až v 82. minutě, když Sahar po průniku do vápna napálil tyč Koubkovy branky! V 86. minutě mohl upravit Costa na 3:0, jeho hlavičku ovšem Goreshe zlikvidoval. Nic dalšího už utkání nenabídlo a Sparta tak opět zvítězila!

Pro Spartu se jedná o fantastický výsledek, protože nyní má na svém kontě už 9 bodů a postup ze základní skupiny je velmi pravděpodobný!

Autor: Jirka Vokřál