Mirka Knapková se raduje z vítězství na MS 2011
Foto: facebook.com/MKnapkova/

Skifařka Miroslava Topinková Knapková je těhotná a přerušuje kariéru

Mirka Knapková se raduje z vítězství na MS 2011

Šestatřicetiletá olympijská vítězka z Londýna 2012 a mistryně světa z Bledu 2011 na tiskové konferenci oznámila, že v září očekává narození potomka. Kariéru však ještě nekončí.

Miroslava Topinková Knapková přiznává, že přemýšlela i o veslařském konci, ale nakonec se rozhodla kariéru pouze přerušit. Letošní sezonu určitě vynechá. Zda bude její kariéra pokračovat v příštím roce, je zatím ve hvězdách. Nejlepší česká veslařka historie zatím netuší, jak půjde její nová role maminky skloubit s vrcholovým sportem. Mohlo by se zdát, že držitelka zlatých medailí ze všech vrcholných akcí bude těžko hledat další motivaci, ale opak je pravdou. Účastnice čtyř olympiád ví, že jí sport bude chybět, a proto by se ráda vrátila. Navíc odchod ze světového veslování si představuje jinak - ráda by se jednou rozloučila přímo na nějakém závodě. Několik jejích soupeřek včetně velké rivalky Ekateriny Karsten se dokázalo po porodu úspěšně vrátit a nejúspěšnější veslařka české historie by chtěla jít v jejích stopách.

Olympijská vítězka z Londýna Miroslava Knapková Zdroj: facebook.com/MKnapkova/

Po loňských olympijských hrách, kde obsadila sedmé místo, česká veslařka dlouho odpočívala, věnovala se škole a přemýšlela, co dál. Až v lednu se vrátila do tréninkového procesu, ale i tehdy zvažovala, zda nevynechá celou letošní sezonu. Těhotenství nakonec rozhodlo za ní.

Šestinásobná medailistka z mistrovství světa se nyní těší na novou situaci. Rodinu si přála už dávno, po svatbě v roce 2015 se však s manželem rozhodli počkat s potomkem až po olympiádě v Riu. Nyní uvedla, že pohlaví dítěte si dopředu prozradit nenechají, jména také zatím vybraná nemají a nakupování výbavičky nechává na poslední chvíli.

Foto ze svatby Mirky Topinkové Knapkové Zdroj: facebook.com/MKnapkova/

Kvůli těhotenství bude Topinková Knapková mj. scházet i na startu domácího mistrovství Evropy. V Račicích by ale chybět neměla. Těší se, že si závody užije beze stresu v roli divačky a ráda by předávala medaile svým následovnicím.

368 0