Česká skicrossařka Andrea Zemanová
Foto: www.facebook.com/Andrea.Zemanova.CZE

Skicrossařka Zemanová skončila ve svém prvním letošním závodě jedenáctá

Česká skicrossařka Andrea Zemanová

Trápila ji kolena. Z trablů se ale dostala a v úterý velmi úspěšně vstoupila do letošního kolotoče světového poháru. Andrea Zemanová dala zdravotním patáliím zapomenout výborným 11. místem v závodě světového poháru ve švýcarské Arose. 

Česká skicrossařka Andrea Zemanová Zdroj: www.facebook.com/Andrea.Zemanova.CZE

Když během podzimu Andrea zveřejnila na svém Facebookovém profilu fotografie z nemocnice, kde měla vždy pár stehů na koleně, nikdo nevěřil, že se dokáže vrátit tak rychle. Nejdříve přišla artroskopie levého kolena, poté přišlo na řadu to pravé. I když dcera bývalého výborném českého sjezdaře Bohumíra Zemana ztratila několik důležitých tréninkových týdnů, v Arose tomu nedala vůbec znát. 

V ženském skicrossu postupuje z kvalifikace vždy 16 žen. A Andy byla jednou z nich. Prokousala se do vyřazovacích bojů ze 13. pozice. A i když byla hned první jízda její konečnou, dokázala se v konečném hodnocení ještě vylepšit. Obsadila totiž konečnou 11. pozici a hned při svém úvodním startu v letošním SP si připsala na konto 24 bodů.

Stejný scénář měl závod v Arose jako ten předchozí pro Nikol Kučerovou. Tak skončila totiž první pod čarou v kvalifikaci na 17. pozici již podruhé za sebou. I tak si ale připsala do SP 14 bodů My však doufáme, že Nikol smůlu již protrhne a v dalším závodě pojede i vyřazovací jízdy.

Mezi muži se nedařilo Jiřímu Čechovi. V konkurenci 58 závodníků skončil 23letý závodník Slovanu Luhačovice až na 53. místě. Z kvalifikace přitom postupovala dvaatřicítka nejlepších.

VÝSLEDKY

Skicross ženy - 13.12.2016

1. Marielle Thompson (CAN)

2. Karolina Riemen-Zerebecka (POL)

3. Ophelie David (FRA)

.

11. Andrea Zemanová (CZE)

17. Nikol Kučerová (CZE)

Skicross muži - 13.12.2016

1. Romain Detraz (SUI)

2. Brady Leman (CAN)

3. Jean Frederic Chapuis (FRA)

.

53. Jiří Čech (CZE)

207 0