Hokej - Rytíř Kladno vs ČEZ Motor České Budějovice - retro zápas

Série výher nekončí, Slavia po těžkém boji porazila Prostějov, Motor se na čele osamostatnil

V rámci 26. kola WSM ligy Slavia doma hostila Prostějov, Havířov Benátky. Kadaň přijela do Litoměřic a Přerov do Jihlavy. Most sehrál tuhý boj s nováčkem soutěže a Třebíč s Ústím nad Labem. Šlágrem kola stal zápas mezi Kladnem a Českými Budějovicemi, toto utkání bylo ještě zajímavější, jelikož se neslo v duchu „retro“.

HC Slavia Praha 5:4pp LHK Jestřábi Prostějov

Sešívání se přes krizi přenesli celkem rychle a v posledních šesti zápasech doposud neprohráli. Průběh utkání se z počátku pro ně nevyvíjel příliš dobře. Po dvouminutové přestřelce ve druhé periodě Pražané prohrávali 1:4. V závěrečné části však domácí zabrali a vstřelil tři branky a tak vyrovnali na 4:4. Za tohoto nerozhodného stavu následovalo prodlužení, ve kterém rozhodl Dušek a domácí si tak doma nechali dva body.

Branky a nahrávky: 33. Schleiss (A. Růžička, Šagát), 44. Jankovský (J. Novák, Holý), 48. Rys (Kubica), 51. Jankovský (Holý), 65. Dušek (P. Beránek) – 11. Moskal (L. Krejčík, Šlahař), 32. Zabloudil (Moskal), 34. Šlahař (Žálčík), 34. Moskal (Korhoň)

Rytíři Kladno 1:4 ČEZ Motor České Budějovice

Ve druhém retro utkání, které sehráli České Budějovice v letošní sezóně neztratili ani bod. Toto vítězství je o to cennější, jelikož se Motor osamostatnil na čele tabulky WSM ligy. V tomto zápase hosté představili americkou posilu Benema Walkerea, který hrál ve třetí formaci. Utkání začalo vlažným stylem, ale již v osmé minutě se do vedení dostali hosté. Zasloužil se o to Chovan. Středočeši si vytvořili několik zajímavých šancí a dostali soupeře pod zámek. Veškeré pokusy však zneškodnili obránci Motoru nebo brankář Kváča. Středočeši ale posléze dostali velkou příležitost na vyrovnání, to když hráli 107 sekund přesilovou hru pěti proti třem. Ani tuto možnost však neproměnili. Ve druhé třetiny jsme gól neviděli. Naopak v té třetí si domácí vytvořili pohodlný dvoubrankový náskok, opět se o to postaral Chovan. O čtyři minuty později se domácím podařilo snížit, ale o další čtyři minuty Babka vrátil svému týmu dvoubrankové vedení. Netrvalo dlouho a Chovan vstřelil další branku v zápase a zapsal si tak hattrick. Motoru tak po zásluze patří první příčka WSM ligy.

Branky a nahrávky: 50. Ton (J. Drtina) – 8. Chovan (Čermák, Pajič), 46. Chovan (Pavlin, Čermák), 54. Babka (Škoda, Kuchejda), 56. Chovan (Pavlin, Pajič)

Stadion Litoměřice 4:0 SK Trhači Kadaň

Trhači v rámci 26. kola WSM ligy trhači zajeli do nedalekých Litoměřic. Hosté se ujali vedení krátce po začátku zápasu. Trefil se Rubeš. V té samé třetině se domácí trefili ještě jednou a po dvaceti minutách vedli Kališníci o dvě branky. V té druhé třetině přidali další dvě branky. Od té doby další branka nepadla, a tak Trhači odjeli s prohrou 0:4.

Branky a nahrávky: 2. Rubeš (Pletka, Švagrovský), 18. Jaroslav Kalla (Jebavý), 27. Nedvídek (Paločko, Jaroslav Kalla), 33. Valášek (Nedvídek)

HC AZ Havířov 2010 2:3pp HC Benátky nad Jizerou

Domácí i přes to, že si vytvořili mnohem více šancí než soupeř, tento duel i přes to prohráli v prodlužení. Ondřej Bláha totiž ukázal svůj potenciál. V první třetina gól nenabídla a ve druhé dvacetiminutovce i v té třetí padli vždy dvě branky. Po jedné na každé straně za nerozhodného stavu 2:2 utkání dospělo do prodloužení, ve kterém vítěznou branku vstřelil Volf a Benátky si tak z Havířova odvážejí dva body.

Branky a nahrávky: 24. Gřeš (Štumpf, Krisl), 56. Gřeš (Krisl, Dvořáček) – 36. Pyrochta (Bittner), 47. Ďurač (Kočí, Bittner), 63. Volf

HC Dukla Jihlava 1:2 HC Zubr Přerov

Dukle se v posledních zápasech vůbec, ale opravdu vůbec nedaří. V rámci 26. kola na svém ledě přivítali daleký Přerov. První třetina přinesla bojovný hokej, šancí k vidění moc nebylo. Proto jsme ani v první třetině gól neviděli. Naopak v té druhé padly dvě branky, které dostali hosty do dvoubrankového trháku. Zasloužil se o to Goiš a Sikora. Jihlavě se nedařilo prakticky nic a v součtu již 134 minut čekala na vstřelený gól. To prolomil sedm minut po začátku třetí třetiny David Březina dorážkou z před brankového prostoru. Domácím se však vyrovnat nepodařilo a Zubři si domů odvážejí tři body.

Branky a nahrávky: 48. Březina (Stoklasa, Protasenja) - 33. Goiš (Kovařík), 36. Sikora (Chmelíř, T. Sýkora)

SK Horácká Slavia Třebíč 3:4 HC Slovan Ústí nad Labem

Toto utkání mezi Třebíčí a Ústím byl velmi vyrovnaný. V první třetině se do vedení dostala Třebíč. Ve druhé periodě jsme mohli vidět tři branky a po čtyřiceti minutách byl nerozhodný stav 2:2. V té třetí třetině padly další dvě branky a i přes to byl stav znovu nerozhodný 3:3 a utkání se muselo prodlužovat. V něm Bernard vstřelil vítězný gól a Ústí si odváželo bod navíc.

Branky a nahrávky: 14. Milfait (Schejbal, Malec), 28. R. Zohorna (Niko, Kusko), 54. Koch (R. Zohorna) – 30. Melka (M. Vágner, Bernad), 40. D. Merta (Vrdlovec, Z. Doležal), 43. Roubík (J. Kloz, Bernad), 62. Bernad (Melka)

HC Most 1:5 HC Frýdek – Místek

Beznadějný Most vyzval nováčka soutěže. Farmě extraligového Třince na ledě Mostu se velmi dařilo. Již po 31. minutách hosté vedli 3:0. O šest minut později se však prosadil, ale byla to jejich jediná branka v tomto zápase. Do konce zápasu ještě Most dvakrát inkasoval a Frýdek – Místek vyhrál 5:1.

Branky a nahrávky: 37. Divíšek (Kubinčák) – 5. Klimša (Chmielewski, Cienciala), 17. Marek Růžička (Jaroš), 31. Jank (Klimša, Cienciala), 40. Jašek (M. Kovařčík, O. Kovařčík), 48. Jank (Adámek, Marek Růžička)